Zapomnij o opalaniu cebuli. Wypróbuj te 2 triki. Rosół wyjdzie obłędny

Jak ugotować rosół? Przepis tradycyjny nie może obejść się oczywiście bez… opalonej cebuli. Można ją jednak w prosty sposób zastąpić, zachowując wyjątkowy smak i aromat. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

W wielu polskich domach rosół to obowiązkowy punkt niedzielnego obiadu. Choć jego przygotowanie nie jest trudne, to nie można pominąć kilku kluczowych składników. Dla niektórych jednym z nich jest opalana cebula. Są jednak triki, po których wypróbowaniu zmienicie zdanie.

Sprawdź: Ten jeden sposób na przechowywanie rosołu pozwoli Ci cieszyć się jego świeżością nawet przez tydzień

Czym zastąpić opalaną cebulę w rosole? Wypróbuj dwie metody

Nie masz czym przypalić cebuli lub po prostu szukasz alternatywy dla tego rozwiązania? Znamy proste patenty, dzięki którym rosół będziesz gotować już tylko w ten sposób. Równie doskonały aromat osiągniesz, wrzucając do wywaru jedną, dużą, ale nieobraną cebulę. Łupiny świetnie podkręcą smak zupy i sprawią, że nabierze ona złocistego koloru. Nie należy przecinać warzywa, aby nie rozpadło się podczas gotowania.

To niejedyny sposób, aby urozmaicić zupę. Drugim trikiem jest dosypanie odrobiny kurkumy. Jej mocny kolor to sekret idealnego koloru rosołu, a dodatkowo wywar nabierze delikatnie pikantnego posmaku. Jest to jednocześnie znacznie zdrowsza opcja niż opalana cebula.

Sprawdź: Niedoprawiony rosół? Zapomnij o Maggi! Sięgnij po ten popularny składnik, doda smaku i jest o wiele zdrowszy

Prosty przepis na rosół na udkach, czyli jak ugotować rosół krok po kroku

Do przygotowania klasycznego rosołu potrzebujemy:

  • 3-4 udka z kurczaka,
  • 3 duże marchewki,
  • korzeń pietruszki,
  • pół pora,
  • 1 cebulę lub łyżeczkę kurkumy,
  • niewielki kawałek selera,
  • 3 ząbki czosnku,
  • sól i pieprz ziarnisty,
  • 3 liście laurowe,
  • 3 ziarna ziela angielskiego.

Udka z kurczaka zalewamy 2 litrami wody. Dorzucamy obrane warzywa i przyprawy, a następnie ustawiamy na większą moc palnika. Gdy woda zacznie wrzeć, zmniejszamy moc palnika, aby zupa “mrugała”. Całość gotujemy od 1 do 1,5 h. W międzyczasie może zajść konieczność dolania odrobiny wody. Po tym czasie wyłączamy zupę i za pomocą cedzaka odławiamy warzywa oraz mięso. Udka z kurczaka obieramy, a mięso poszarpane na kawałki możemy dorzucić do zupy. Przed podaniem można ją wzbogacić o posiekaną natkę pietruszki.

Sprawdź: Proste w przygotowaniu opryski na mszyce. Dzięki nim szkodniki pospadają z liści i znikną z ogrodu na dobre

Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general