Baśniowe imiona dla dziewczynek znowu na topie. Wszystkie na tę samą literę

Wybór imienia dla dziewczynki nie zawsze musi być trudny. Przedstawiamy listę baśniowych imion dziewczęcych wracających do łask. Na pewno znasz te bajki i ich waleczne bohaterki.

Zauroczenie imieniem dla dziecka jest wyraźnym znakiem, że to jest właśnie to imię, którego szukamy. Przecież całe życie będziemy tak się do niego zwracać, prawda? Musi nam się podobać. A jeśli pochodzi jeszcze z naszej ulubionej, przepięknej baśni, to już zdecydowanie przypieczętowuje wybór. Ale czy zdajemy sobie sprawę również z tego, że te imiona niosą za sobą jakieś znaczenie? Przypomnijmy sobie np. Arielkę z Małej Syrenki. To imię występuje tak naprawdę w znaczeniu męskim, Ariel i oznacza „lew Boga”.

Sprawdź: Hiszpańskie imiona żeńskie: najpopularniejsze imię hiszpańskie dla dziewczynki

Poniżej przedstawiamy listę baśniowych, pięknych, dziewczęcych imiona wraz z ich znaczeniem. Wszystkie zaczynają się na literę A i wracają do łask wśród polskich rodzin.

Najpiękniejsze imiona dla dziewczynek. Te bajkowe imiona wróciły i zachwycają

Aurora – imię pochodzenia łacińskiego, oznacza „jutrzenkę”. Numerologicznie jest to 2. Dziewczynki o tym imieniu są spokojne i praktyczne. Można na nich polegać, są stałe w uczuciach i cenią sobie taką stałość u innych. Planują i przewidują. Ich żywiołami jest ziemia i woda.

Anastazja – imię pochodzenia grecko-chrześcijańskiego, oznacza „zmartwychwstanie”. Numerologicznie dziewczynki te są 3, więc to czyste optymistki. Cieszą się radością z życia, są silne i twórcze. Góruje u nich wyobraźnia i szerokie horyzonty. Nie zamykają się na nowości ani inności. Ich żywioły to powietrze i woda.

Aurelia – imię z języka łacińskiego, oznacza „złocista”, „uwieńczona”. Aurelie to numerologiczne 4. Są skromne i prostoduszne. Ich zaradność jest wysoce ceniona, ponieważ zawsze zachowuje się praktycznie a nigdy histerycznie. Dużo nad sobą pracują, stawiają na samorozwój i fascynację ewolucją. Ich żywioły to powietrze i ziemia.

Sprawdź: Imiona żeńskie na Ś – Imiona dla dziewczynki na Ś

Anna – imię z hebrajskiego „pełna łaski”. Są to numerologiczne 3. Anny są silnie powiązane z naturą i twórczością. Duże pokłady wyobraźni przelewają na zadania kreatywne. Cieszą się wewnętrzną harmonią i umiejętnościami korzystania z posiadanej wiedzy, którą zdobywają łatwo i szybko. Ich żywioły to woda i powietrze.

Alicja – z greckiego „prawda”. Alicje to numerologiczne 9, niezależne w poglądach i opiniach. Dzięki wysoce rozwiniętej intuicji, dziewczynki o tym imieniu odznaczają się balansowaniem na granicy świata realnego i duchowego. Silnie czują i empatycznie przeżywają każdy dzień. Poświęcają własne korzyści dla wyższych celów. Ich żywioły to woda i ziemia.

Adela – imię starogermańskie, oznacza „szlachetnego rodu”. Dziewczynki te to numerologiczne 5. Są pełne gracji i kultury osobistej. Ich pewność siebie mocno wpływa na poczucie własnej godności. Przez swój niezachwiany system wartości nie tolerują kłamstwa, niesprawiedliwości i braku manier. Ich żywioły to ogień i powietrze.

Aida – z arabskiego oznacza „nagrodę”. Aidy to numerologiczne 6. Silnie stawiają na głębokie relacje zarówno z ludźmi jak i całym otoczeniem. Stworzone są do życia rodzinnego i przewodzenia domem. Dziewczynki o tym imieniu doskonale negocjują, są uzdolnione recytatorsko i oratorsko. Bezinteresownie oddają się sprawom dla nich ważnym. Ich żywioły to powietrze i woda.

Sprawdź: To zapomniane imię dla dziewczynki od kilku lat przeżywa boom. Nosiła je legendarna polska władczyni, oznacza “rusałkę”

Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo