Co sadzić we wrześniu? Lista jest całkiem długa. Te rośliny dobrze poradzą sobie bez słońca

Jakie kwiaty sadzić we wrześniu? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Dla niektórych roślin może to być już ostatni dzwonek. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Choć lato dobiega końca, to w ogrodzie to nie koniec intensywnych prac. Chcąc cieszyć się pięknym ogrodem wiosną, należy zadbać o niego już teraz. Dla niektórych odmian jest to najlepszy czas na sadzenie, gdyż zdążą się ukorzenić jeszcze przed pierwszymi przymrozkami.

Sprawdź: Czym podlewać skrzydłokwiat, aby zakwitł? Z tą domową miksturą wystrzeli jak szalony

Kalendarz ogrodnika. Co sadzić we wrześniu?

Jeśli rośliny cebulowe mają zachwycać w następnym sezonie, to ich sadzenie należy rozpocząć już teraz. W pierwszej kolejności zaczynamy od narcyzów, w połowie września można zabrać się za szafirki, hiacynty czy krokusy, a pod koniec miesiąca – tulipany, irysy bądź też czosnek ozdobny. Nie można też pominąć bylin, dla których to najlepszy czas. Mowa tutaj w szczególności o: liliowcach, jeżówce, funkiach, krwawnikach czy floksach.

Z drzew i krzewów mamy do wyboru odmiany, które nie zrzucają liści bądź też igieł na okres zimowy. Można też wybrać drzewa ozdobne i owocowe, które obecnie są sprzedawane w pojemnikach.

Sprawdź: Wsyp trzy łyżki do wody i podlej zamiokulkasa. Szybko odżyje i wypuści dekoracyjne liście

Wrzesień w ogrodzie. To idealny czas dla wielu roślin. Co siać jesienią?

Niektóre nasiona do wykiełkowania muszą przejść okres przechłodzenia. Wśród gatunków odpornych na mróz, które już teraz należy jednak zasadzić w ogrodzie znajdują się: chabry, nagietki, lawenda, maki polne oraz czarnuszki. Oczywiście na uwagę zasługuje także wrzos pospolity, jednak tutaj polecamy wybór odmian wieloletnich i odpornych na niskie temperatury. Również w warzywnej części możemy jeszcze poszaleć. Przeważa natomiast zieleń. Z powodzeniem posadzimy: rzodkiewkę, szczypior, koperek, roszponkę, rukolę, sałatę, szpinak i pietruszkę naciową. Ze świeżych sadzonek można do gruntu posadzić również truskawki.

Sprawdź: Zanieś wodę po kiszonych ogórkach do ogrodu. Dla niektórych odpad, dla innych drogocenny płyn

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo