Dla wielu brzmi dziwacznie i kojarzy się z Rosją, ale wciąż uchodzi za bardzo męskie. W 2023 nadano to imię zaledwie 11 razy

W ostatnich latach na porodówkach królują takiej imiona jak Antoni, Jan czy Nikodem. W pokoleniu Alfa chłopców o takich imionach można znaleźć właściwie w każdej klasie. Niektórzy rodzice, poszukując idealnego imienia dla dziecka, kierują się jednak przede wszystkim oryginalnością, dlatego celują w imiona bardziej nietypowe, a nawet uznawane za nieco dziwaczne.

“Męskie, ale nieco dziwaczne i za poważne”

Sergiusz to imię pochodzenia łacińskiego, powstało najprawdopodobniej od nazwiska rodowego Sergius. Rzymski ród Sergia był jedną z najstarszych rodzin patrycjuszy, choć ich korzenie nie są do końca znane.

Od nazwiska Sergia wyewoluowało najpierw hiszpańskie i włoskie Sergio, a następnie francuska wersja, czyli Serge. Z czasem osobne warianty wykształciły się także w innych językach, m.in. w Rosji, gdzie często nazywa się chłopców Siergiej. Imię to nosi także wielu rosyjskich bohaterów filmów i seriali. Być może dlatego niektórym mocno kojarzy się z Rosją i wiele osób błędnie zakłada, że wywodzi się właśnie z tego kraju.

Poszukując oryginalnego imienia dla syna, warto rozważyć Sergiusza. W 2023 roku nadano je zaledwie 11 razy.

Zobacz: Jest nowy lider. W 2023 rodzice nadają to imię chłopcom na potęgę. Antoni spadł w rankingu

Rzadkie imiona męskie 2023

Jeśli rodzicom zależy na oryginalnych, nieco zapomnianych, ale tradycyjnych imiona, powinni zajrzeć do zestawienia imion nadanych w tym roku, ale zacząć poszukiwania od końca. Poznaj najbardziej oryginalne imiona dla chłopców:

  • Miron – w 2023 nadane 34 razy,
  • Olgierd – w 2023 nadane 32 razy,
  • Cyprian – w 2023 nadane 30 razy,
  • Orest – w 2023 nadane 30 razy,
  • Norbert – w 2023 nadane 27 razy,
  • Sylwester – w 2023 nadane 19 razy.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo