Dom może być czystszy dzięki… poszewce na poduszkę. Te trzy metody to klucz do sukcesu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z wszechstronności poszewek na poduszki. Okazuje się, że mogą pomóc ci w codziennym sprzątaniu, a dzięki prostemu materiałowi powierzchnie będą czyste o wiele dłużej. Na czym to polega? Przekonaj się sama.

Istnieją trzy triki z wykorzystaniem poszewek na poduszki, które pomogą ci w utrzymaniu porządku w domu. Z niektórych z nich mało kto zdaje sobie sprawę, jednak warto stosować je na co dzień, bo znacznie ułatwiają życie.

Sprawdź: Czym wyczyścić deskę sedesową?

Co zrobić ze starej poszewki? Pomoże ci w skutecznym segregowaniu ubrań i pościeli

Masz stare poszewki na poduszki, których już nie używasz? Zamiast wyrzucać materiał, zachowaj go w domu. Do czego może posłużyć? Przede wszystkim do sortowania prania. Okazuje się, że możesz włożyć do poszewki resztę pościeli, którą chcesz wyprać. Będziesz mieć pewność, że wypierzesz całość w tym samym czasie, co pomoże w zachowaniu porządku, późniejszym poskładaniu materiału do szafy i niezgubieniu żadnego z elementów. Wykorzystanie poszewki to również dobry sposób na oddzielenie jasnych ubrań od ciemnych, których ze względu na możliwość zafarbowania materiału nie powinno się prać razem.

Sprawdź: Skąd się biorą szczypawki w domu? Jaki środek na szczypawki jest skuteczny?

Poszewka na poduszkę. Wykorzystaj ją jeszcze na dwa inne sposoby

Oprócz pomocy w segregowaniu prania, poszewka na poduszkę może pełnić też rolę… czyściwa do wentylatora sufitowego. Aby nie rozprzestrzenić kurzu po pokoju, nałóż poszewkę na łopatki i zgarnij do środka cały brud.

Ostatnie zadanie poszewki dotyczy domowych pupili. Praktycznie każdy właściciel czworonoga zdaje sobie sprawę, że zwierzę często gubi sierść, którą roznosi po całym domu, a którą trzeba często sprzątać. Ciekawym trikiem jest rozłożenie poszewki na psim legowisku. To tam zostawi najwięcej sierści, a sprzątnięcie jej okaże się bardzo łatwe. Wystarczy bowiem, że ściągniesz materiał i oczyścisz go z kłaczków. Jeśli chcesz, możesz dostosować wybór poszewki do wyglądu łóżka pupila lub wystroju wnętrz, dzięki czemu w mieszkaniu będzie ładnie.

Sprawdź: Plamy po domestosie na ubraniach – Jak sobie z nimi radzić?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo