Ile kosztuje poród w prywatnej klinice? Jakiej sumy trzeba się spodziewać?

Poród to przełomowe i ważne wydarzenie w życiu. Tak się jednak składa, że przy okazji także bardzo trudne, bolesne, a nieraz niestety niebezpieczne doświadczenie. Nic zatem dziwnego, że przyszłe mamy chcą powitać maleństwo na świecie w jak najlepszych, komfortowych i pewnych warunkach, pod okiem specjalistów, którzy mogą poświęcić im 100% czasu i uwagi. Dlatego coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się porody prywatne. Jest to jednak spory wydatek i jeśli rodzice chcą skorzystać z takiej usługi, powinni przygotować większą sumę. Ile kosztuje poród w prywatnej klinice? Ile kosztuje poród w Medicover?

Ile kosztuje poród w prywatnej klinice?

Poród to zazwyczaj jeden z najpiękniejszych momentów w życiu rodziców, ale jednocześnie również bardzo ciężki i stresujący – oczywiście szczególnie dla kobiety. Przyszłe mamy obawiają się tylko bólu czy ewentualnych komplikacji, ale także nieprofesjonalnego czy nieuprzejmego podejścia personelu. Niestety, mimo że poziom polskich publicznych oddziałów położniczych wciąż wzrasta i poprawia się, to jednak nadal dosyć często docierają do nas niepokojące historie z porodówek. Najczęściej dotyczą braku zrozumienia, empatii i zaangażowania ze strony położnych i lekarzy ginekologów. Chociaż naturalnie nie należy w żadnym wypadku generalizować i demonizować całej publicznej ochrony zdrowia – dużo matek ma przecież także pozytywne doświadczenia z pobytu w szpitalu.

Niemniej jednak trudno się dziwić, że niektóre mamy oczekujące dziecka wolą dmuchać na zimne i – jeśli tylko mogą sobie na to pozwolić – coraz częściej decydują się na poród w prywatnej klinice. Kobiety, która wybierają to rozwiązanie, w zdecydowanej większości przypadków robią to, aby zagwarantować sobie komfortowe warunki, przyjazne i empatyczne podejście całego personelu, a także profesjonalizm i pełne zaangażowanie lekarza i położnej. W cenie takiego porodu często ciężarne mogą liczyć także na jednoosobową salę, która zapewnia spokój i wygodę. Przyszła mama może również sama zdecydować, który lekarz i położna będą się nią zajmować, a wszystkie szczegóły porodu i ewentualne możliwości są z pacjentką dokładnie uzgadniane. Za ten komfort i pewność trzeba jednak niejednokrotnie bardzo słono zapłacić. Koszt porodu w prywatnej klinice może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od tego, jaki pakiet wybierzemy.

Sprawdź: Plamienie pod koniec ciąży: Co oznaczają różowe, brązowe, a co brunatne upławy przed porodem?

Poród w prywatnej klinice – cena

Cena prywatnego porodu zależy nie tylko od konkretnej kliniki, ale także od tego, na jaki pakiet rodzice się zdecydują. Przykładowo za poród w placówce Medfemina we Wrocławiu przyszłe mamy mogą wybrać jedną z dwóch opcji – tańsza to koszt rzędu 14000 lub 15000 złotych, w przypadku droższego trzeba się liczyć z wydatkiem 20000 lub 21000 złotych. Drugi pakiet zawiera w sobie dodatkowo m.in. kilka spotkać w ramach szkoły rodzenia i kilkanaście dodatkowych wizyt i badań już po porodzie (w tym np. indywidualna fizjoterapia poporodowa dwa razy w tygodniu przez 4 tygodnie).

Klinika Swissmed w Gdańsku również ma dla swoich pacjentek dostępne pakiety. Pakiet Standard można wykupić już za 9800 złotych. W cenie – poza porodem – znajdziemy takie usługi jak m.in. ewentualne cesarskie cięcie, 2 doby w sali dwuosobowej, znieczulenie na życzenie, badania przesiewowe i szczepienie noworodków, a także konsultację laktacyjną. Za Pakiet Premium w tej samej klinice należy zapłacić aż 13 tysięcy złotych, ale w ramach tej opcji pacjentka otrzymuje jednoosobową salę oraz rozmaite wizyty kontrolne po 36 tygodniu ciąży (badanie ginekologiczne, USG, KTG).

Medicover: poród – cena

Zdecydowanie największą popularnością wśród kobiet decydujących się na prywatny poród cieszą się szpitale Medicover. Znaczny rozgłos placówce zapewniły również znane gwiazdy i celebrytki, które chętnie korzystają z usług szpitala. Medicover oferuje swoim pacjentkom do wyboru aż trzy różne pakiety. Najtańszy obejmuje poród naturalny i trzeba za niego zapłacić 8900 złotych. W zakres pakietu wchodzą m.in.:

 • Wizyta kwalifikacyjna u lekarza ginekologa-położnika
 • Wizyta u anestezjologa oraz neonatologa
 • KTG raz w tygodniu na 4 tygodnie przed porodem oraz opracowanie planu porodu z położną
 • Poród siłami natury
 • Opieka dyżurującego personelu w trakcie porodu
 • Niefarmakologiczne oraz farmakologiczne metody łagodzenia bólu
 • Pobyt mamy i dziecka w pokoju jednoosobowym 2 doby
 • OIT dla dorosłych / Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka 2 doby
 • Niezbędne szczepienia (przeciw gruźlicy oraz WZW B) oraz badania dziecka, w tym badanie słuchu, przesiewowe testy metaboliczne (test na fenyloketonurię, mukowiscydozę i hipotyreozę) oraz badania przesiewowe w kierunku SMA
 • Porada laktacyjna na oddziale
 • Konsultacja fizjoterapeuty uroginekologicznego po porodzie
 • Wizyta kontrolna u ginekologa, położnej oraz neonatologa (5 / 7 dni po porodzie)

Drugi pakiet przeznaczony jest dla kobiet, które ze względu na wskazania medyczne muszę urodzić poprzez cesarskie cięcie. Opcja obejmuje właściwie te same usługi, co ten pierwszy, ale pobyt mamy z noworodkiem na oddziale trwa o jeden dzień dłużej. Aby skorzystać z usługi, rodzice muszą jednak przygotować aż 12900 złotych.

Najdroższy jest pakiet Poród Prestige. Tutaj koszt wynosi aż 20900 złotych. W cenie poza niezbędną i profesjonalną opieką ginekologiczną i położniczą przyszła matka może liczyć dodatkowo m.in. na 5-dniowy pobyt w apartamencie.

W zakres najdroższego pakietu wchodzi:

 • Wizyta kwalifikacyjna u lekarza ginekologa-położnika
 • USG po 38 tygodniu ciąży
 • Wizyta u anestezjologa oraz neonatologa
 • KTG raz w tygodniu na 4 tygodnie przed porodem oraz opracowanie planu porodu z położną
 • Poród siłami natury
 • Poród cesarskie cięcie ze wskazań medycznych
 • Opieka dyżurującego personelu w trakcie porodu
 • Opieka dedykowanego lekarza ginekologa-położnika (wybranego przez pacjentkę) w trakcie porodu
 • Opieka dedykowanej położnej (wybranej przez pacjentkę) w trakcie porodu
 • Niefarmakologiczne oraz farmakologiczne metody łagodzenia bólu
 • Pobyt mamy i dziecka w apartamencie 5 dób
 • OIT dla dorosłych / Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka 5 dób
 • Niezbędne szczepienia (przeciw gruźlicy oraz WZW B) oraz badania dziecka, w tym badanie słuchu, przesiewowe testy metaboliczne (test na fenyloketonurię, mukowiscydozę i hipotyreozę) oraz badania przesiewowe w kierunku SMA
 • Porada laktacyjna na oddziale
 • Konsultacja dietetyka (na życzenie)
 • Konsultacja fizjoterapeuty uroginekologicznego po porodzie
 • Wizyta kontrolna u ginekologa, położnej oraz neonatologa (5 / 7 dni po porodzie)

Zobacz: Czy laktator jest niezbędnym elementem wyprawki? Historie mam.

Cesarka prywatnie – cena

Opcja cesarskiego cięcia jest w przypadku wielu klinik częścią droższych pakietów. W szpitalu Medicover za cesarskę należy zapłacić o 4000 złotych więcej, w sumie aż 12900 złotych.

Rodzice pytają, ile kosztuje poród w prywatnej klinice

Poród w prywatnej klinice koszt – jaki?

Ceny za prywatny poród różnią się w zależności od miasta, wybranego pakietu oraz konkretnej klinik. Koszt waha się od 9 do nawet 21 tysięcy złotych.

Medicover – ile kosztuje poród?

W Medicoverze są do wyboru 3 pakiety: najtańszy za 8900 złotych, średni za 12900 złotych, a najdroższy – 20900 zł.

Ile kosztuje poród w szpitalu prywatnym?

Ceny wahają się od 9 do nawet 21 tysięcy złotych.

Prywatny poród Warszawa cena – jaka?

W szpitali Medicover można rodzić już od 9 tysięcy, za najdroższy pakiet trzeba jednak zapłacić aż 21 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo