Imiona żeńskie na K – Imiona dla dziewczynki na K

Jeśli spodziewasz się córki i jesteś w trakcie poszukiwania idealnego imienia, może to właśnie litera K okaże się dla ciebie tą szczęśliwą? To właśnie od niej zaczyna się wiele znanych i lubianych w Polsce damskich imion. Oto proponowane przez nas imiona żeńskie na K.

Popularne imiona żeńskie na K

 • Karolina
 • Kinga
 • Katarzyna
 • Klaudia
 • Kamila
 • Kornelia
 • Klara
 • Kaja
 • Krystyna

Najpopularniejsze imiona żeńskie na K

Jednym z najpopularniejszych imion na tę literę alfabetu jest Karolina. Jest to imię pochodzenia włoskiego, w oryginalne zapisywane przez „C”. Niektórzy rodzice decydują na nazwanie córki Carolina, jednak spolszczona wersja jest w naszym kraju znacznie lepiej wszystkim znana.

Imię Karolina ma oznaczać osobę nieśmiałą, wrażliwą, pracowitą i zorganizowaną, o wszechstronnych zainteresowaniach. Jej szczęśliwa liczba to 9, a pomyślny dzień tygodnia to czwartek. Istnieje wiele zdrobnień, którymi możemy nazywać małą Karolinę, na przykład: Karolinka, Karolcia, Karola, Karolka, Karo, Karuś, Karolincia. Osoby o tym imieniu obchodzą imieniny 9 maja, 5 i 18 lipca oraz 18 listopada.

Innym imieniem, także dobrze wszystkim znanym, jest oczywiście Katarzyna. To opcja, która nigdy się nie zestarzeje. Od lat możemy spotykać Katarzyny w każdym wieku. Imię to pochodzi od greckiego słowa katharos, czyli „czysty”, „bez skazy”. Katarzyny swoje imieniny obchodzą 13 lutego, 9 marca, 22 marca, 1 kwietnia, 30 kwietnia, 25 października, 25 listopada, 30 grudnia.

Katarzyna to bardzo popularne imię, więc, co za tym idzie, na świecie urodziło się wiele znanych Katarzyn. Niektóre z nich to chociażby: polska pisarka, scenarzystka i dziennikarka Katarzyna Bonda, prezenterka telewizyjna Katarzyna Dowbor, amerykańska aktorka Katie Holmes, brytyjska modelka Kate Moss, amerykańska piosenkarka Katy Perry, amerykańska aktorka Kate Winslet.

Znane imiona damskie na K

Bardzo popularnym wśród świeżo upieczonych rodziców imieniem jest Kornelia. Zaczęło ono być nadawane w Polsce w XVIII wieku, ma pochodzenie łacińskie, wywodzi się od nazwiska rodu Korneliuszów.

Kornelia to kobieta ambitna, niezależna, urodzona podróżniczka. Ważna jest dla niej rodzina. Kornelie obchodzą imieniny 31 marca. Zdrobniale na dziewczynkę o takim imieniu powiemy: Kornela, Kornelka, Kornelcia, Nela, Nelka, Neluś.

Nie możemy zapomnieć także o Kamili. Imię to pochodzi z języka łacińskiego i oznacza osobę szlachetnie urodzoną. Według astrologii Kamila to kobieta bardzo żywiołowa. Jej szczęśliwa liczba to dwa, a pomyślne dni tygodnia to poniedziałek i piątek. Kobiety o takim imieniu swoje imieniny będą obchodziły 31 maja, 14 lipica, 16 września. Pieszczotliwie na małą Kamilę możemy powiedzieć: Kama, Kamcia, Kamilka, Kamusia, Kamuś, Kamilcia, Kamisia. Znane Kamile to między innymi: francuska aktorka Camille Jeveal, znana jako Brigitte Bardot, księżna Kornwalii, żona księcia Karola Camilla Parker Bowles, amerykańska piosenkarka Camila Cabello. W 2019 roku imię Kamila otrzymały 362 dziewczynki.

Od Kamili powstało także osobne imię: Kama. Kama ma cechować kobietę bardzo urodziwą, a do tego inteligentną, zaradną i pracowitą. Kama obchodzi swoje imieniny 14 lipca. Jej pomyślny dzień tygodnia to piątek.

Wyjątkowe imiona dla dziewczynki na K

Warto zwrócić uwagę również na imię Kaja i wszystkie jego modyfikacje. Jest to pozycja, która, podobnie jak w przypadku Katarzyny, brzmi zawsze dobrze bez względu na upływ czasu. Pochodzi ono z języka łacińskiego i oznacza „ciesząca rodziców”. To imię ma cechować osobę z optymistycznym podejściem do życia, która ponadto jest aktywna, żywiołowa, pewna siebie i niezależna. Pomyślne dni tygodnia dla Kai to piątek i niedziela, a jej imieniny obchodzone są 14 października. Zdrobnienia od imienia Kaja to na przykład: Kajka, Kajuś, Kajaczek, Kajunia, Kajusia, Kajuśka, Kajcia.

Niektórzy rodzice wybierają jednak nieco inną opcję i nazywają swoje córki imieniem Kayah. Jest to imię japońskie, oznaczające przebaczenie. Najpopularniejsza Kayah w Polsce to oczywiście Magda Szczot, polska piosenkarka, która występuje właśnie pod takim pseudonimem. To prawdopodobnie ona przyczyniła się do rozpowszechnienia tego imienia w naszym kraju.

Ciekawi rosnąca popularność imienia Ksenia. Niegdyś typowe dla naszych wschodnich sąsiadów, dzisiaj na to imię decyduje się coraz więcej polskich rodziców. Jest to imię pochodzenia greckiego, które oznacza kobietę gościnną, życzliwą wobec obcych. W tym momencie w Polsce nosi je 2196 osób.

Imię na K

Inne imię, które nie wychodzi z mody, to Kinga. Ma ono swoje początki w języku węgierskim i jest skróconą wersją imienia Kunegunda. Kinga to osoba z poczuciem humoru, optymistycznie nastawiona do życia i ludzi. Istnieje wiele zdrobnień od tego imienia, na przykład: Kinia, Kinek, Kingula, Kingusia, Kinguś, Kingunia. Imieniny Kingi są obchodzone 13 stycznia i 24 lipca. Znane Kingi to na przykład: polska pisarka Kinga Dunin lub dziennikarka i prezenterka Kinga Rusin. W 2019 roku imię Kinga otrzymało 1050 dziewczynek.

Imiona na K

Imiona żeńskie na K posiadają jeszcze listę, którą warto rozważyć. Są to między innymi:

 • Kalina
 • Klaudia
 • Klaudyna
 • Klara
 • Kleopatra
 • Kora
 • Krystyna
 • Ksena
 • Kasjana
 • Kunegunda

Zobacz również: Imiona żeńskie na I

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo