Ksiądz nie zgodził się na chrzest dziecka z in vitro. Na TikToku zawrzało, głos zabrał znany duchowny

W ostatnim czasie wśród użytkowników TikToka wybuchła gorąca dyskusja dotycząca tego, czy dziecko, które przyszło na świat metodą in vitro, może zostać ochrzczone. Jedna z internautek opisała historię swoich znajomych, którym duchowny odmówił udzielenia chrztu właśnie ze względu na tę nieakceptowaną przez Kościół metodę. O komentarz w tej sprawie poproszono znanego księdza.

Ksiądz nie ochrzcił dziecka, bo urodziło się dzięki in vitro

Co jakiś czas na TikToku pojawia się temat, który porusza sporą część społeczności. Rozpoczyna się wówczas zacięta dyskusja, w której głos zabierają różne zainteresowane strony. Ostatnio wielu użytkowników zaangażowało się w historię pewnej pary, której ksiądz odmówił ochrzczenia dziecka.

Jedna z internautek opowiedziała, że jej znajomi chcieli ochrzcić syna, ale duchowny nie wyraził na to zgody. Powodem odmowy był fakt, że dziecko zostało poczęte dzięki metodzie in vitro. O komentarz w tej sprawie poproszono ks. Piotra Jarosiewicza – znanego duchownego, który działa już od jakiegoś czasu na TikToku.

Zobacz: Ksiądz wyśmiał rodziców, bo chcieli dać 100 zł za chrzest dziecka? “Pokazał wpłaty 2 tys., 3 tys.”

Popularny ksiądz-tiktoker komentuje sprawę

Ksiądz Piotr Jarosiewicz postanowił odnieść się do sprawy. Jego zdaniem kapłani nie mają podstaw do odmawiania rodzicom, jeśli dziecko narodziło się dzięki in vitro. Podkreślił, że nie zakazują tego zasady Kościoła Katolickiego, a więc decyzja wspomnianego księdza była niesłuszna.

Nie ma w Kościele żadnego przepisu, który mówiłby, że dziecko poczęte z in vitro nie może być ochrzczone. Możemy ewentualnie odnieść się do rodziców, którzy na chrzcie mówią, że wychowają dziecko w wierze katolickiej, a tak naprawdę tego nie chcą. Jeśli chodzi o samo dziecko, to jeśli jest z in vitro, to może być ochrzczone.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo