Mama żałuje, że wybrała takie imię dla córki. Bliscy je odradzali, a teraz kobieta przeprasza

Wybór imienia to decyzja na całe życie, a na pewno bardzo ciężko się z niej wycofać. Dlatego rodzice często mają tak wielki dylemat przed narodzinami. Problem pojawia się, gdy po latach gust mamy lub taty ulega zmianie i zaczynają żałować podjętej decyzji. Niekiedy niestety imię przestaje się podobać. Taka sytuacja pewną kobietę, matkę trójki dzieci.

Mama przeprasza córkę za wybrane imię

Doświadczenie pewnej mamy trójki dzieci, którym postanowiła podzielić się na internetowym forum, jest nie do pozazdroszczenia. W swoim wpisie wyznała, że żałuje imienia, które nadała córce. Powodem jest jednak nie tylko zmiana gustu, ale przede wszystkim fakt, że imię jest bardzo oryginalne i przysparza jej dziecku wiele nieprzyjemności. Córka niejednokrotnie była wyśmiewana przez rówieśników w szkole.

Kobieta wspomina, że swoje pierwsze dziecko urodziła w wieku 18 lat, gdy nieco brakowało jej doświadczenia. Wybrała dla córki imię Cairo Persephonem, ponieważ jedna z bohaterek jej ulubionej wówczas powieści romantycznej nazywała się właśnie Persefona. Teraz żałuje i przeprasza córkę za tę dezycję.

Zobacz: Stare, polskie imiona licznie nadawane dzieciom. Nowa moda czy hołd dla tradycji?

Wszyscy odradzali taki wybór

Persefona to imię greckiej bogini, która była jednocześnie władczynią świata zmarłych. Ze względu na mitologiczne i niezbyt pozytywne skojarzenia wszyscy bliscy odradzali matce taki wybór, przewidując, że będzie miał negatywne konsekwencje w przyszłości. Teraz kobieta przyznaje im rację, ale w wieku 18 lat uważała, że wie lepiej i była w tym względzie bardzo stanowcza i uparta.

W swoim wpisie kobieta ostrzega rodziców, aby dokładnie przeanalizowali, jaki imię chcą nadać dziecku i nie podejmowali tej decyzji pod wpływem impulsu.

Sprawdź też:

Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general