Miała udawać 6-letnie dziecko, a adopcyjnej rodzinie urządziła koszmar. Natalia Grace dziś znalazła nowy dom

Historia Natalii Grace jest tak tajemnicza i niezwykła, że szybko usłyszał o niej cały świat. Mimo że od momentu ujawnienia tych wydarzeń minęło już wiele lat, nadal nie znamy wielu szczegółów, a zapewne wiele z nich już nigdy nie zostanie do końca wyjaśniona. Czy Natalia Grace rzeczywiście udawała 6-letnie dziecko i sterroryzowała swoją adopcyjną rodzinę?

Natalia Grace – historia. Czy naprawdę dorosła kobieta udawała dziecko?

Tajemnicza sprawa Natalii Grace ujrzała światło dzienne w 2013 roku i wstrząsnęła Ameryką. Ze względu na swoją niezwykłość historia szybko obiegła cały świat i stała się przedmiotem dyskusji i mimo upływu lat wciąż budzi wiele kontrowersji. Nadal kilka kwestii pozostaje niewyjaśnionych – ponoć wciąż nie ma nawet pewności, ile Natalia rzeczywiście ma lat i czy faktycznie udawała dziecko, gdy naprawdę była dorosłą kobietą. Dziś już nikt do końca nie wie, co jest w tej historii prawdą, a co kłamstwem.

Michael i Kristine Barnett z USA w 2010 roku mieli już trójkę własnych dzieci, ale chcieli powiększyć rodzinę, dlatego z powodu problemów z zajęciem w ciąże zdecydowali się na adopcję. Podczas wizyty w ośrodku adopcyjnym na Florydzie poznali niepełnosprawną dziewczynkę o imieniu Natalia, a pracownicy poinformowali ich, że dziecko ma 6 lat, pochodzi z Ukrainy i cierpi na karłowatość. Para zdecydowała się przyjąć Natalię do swojej rodziny.

Sielanka nie trwała jednak długo. Kilka lat później małżeństwo zdecydowało się porzucić Natalię i wyjechało z kraju, twierdząc, że jest ona w rzeczywistości dużo starsza, która tylko podaje się za dziecko.

Zobacz: Kim był profesor Asperger? Dziś znany jest z ważnego osiągnięcia, ale jego życiorys ma także bardzo mroczną stronę

Tajemnicza sprawa Natalii Grace

Michael i Kristine Barnettowie już niedługo po adopcji zauważyli, że coś jest nie tak. W wywiadach opowiadali, że Natalia nie chciała bawić się z dziećmi, a bardziej odpowiadało jej towarzystwo nastolatków. Jej ciało również nie pasowało do ciała 6-letniego dziecka. Te drobne sygnały były jednak dopiero początkiem.

Jak twierdzą Barnettowie adoptowana córka zgotowała im prawdziwe piekło. Natalia miała im grozić, gryźć, popychać, a nawet próbować otruć i zamordować, dosypując niebezpiecznych substancji do napojów.

Wygłaszała oświadczenia i rysowała obrazki mówiące, że chce zabić członków rodziny. Bawiła się, że zawija ich w koc i kładzie na podwórku. Stawała przed nami w środku nocy, nie mogliśmy spać.Kristine Barnett, cytat za edziecko.pl

O diagnozę poproszono ponoć wówczas specjalistę, który stwierdził, że Natalia rzeczywiście jest starsza. Na podstawie tego orzeczenia udało się zmienić wiek dziewczyny w akcie urodzenia na 1989. To jednak jeszcze nie koniec historii.

Ku zaskoczeniu wszystkich niedługo później biologiczna matka dziewczyny potwierdziła, że faktycznie urodziła ją w 2003 roku. W 2019 r. sąd postawił Barnettom kilka zarzutów, m.in. dotyczących zaniedbania osoby zależnej. Po kilku latach zostali jednak uznani za niewinnych.

Wersja małżonków zmieniła się dopiero po rozwodzie. Wówczas Michael zaczął obwiniać byłą żonę o to, że kazała mu porzucić Natalię i twierdzić, że ma ona w rzeczywistości ponad 20 lat.

Natalia od początku twierdzi, że jej adoptowani rodzice kłamali nie tylko odnośnie do jej wieku, ale także domniemanych zamachów na ich zdrowie i życie. Aktualnie Natalia jest pod opieką pastora Antwona Mansa i jego rodziny. Zainteresowanie sprawą odżyło po premierze dokumentu “Ciekawy przypadek Natalii Grace”, wciąż jednak nie wiadomo, co w tej historii jest prawdą, a co nie.

Sprawdź: Stopnie pokrewieństwa, czyli kto jest kim w rodzinie. Niektóre określenia mogą Cię zaskoczyć

Czytelnicy pytają o ciekawy przypadek Natalii Grace

Natalia Grace ile ma lat?

Ona sama oraz jej biologiczna matka twierdzą, że urodziła się w 2003 roku.

Źródła:
Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo