Msza dla dzieci: TV i online. Na którym kanale? O której godzinie? Sprawdź program TV na Wielkanoc 2020!

Msza dla dzieci w telewizji lub online? Dotychczas niewielu z nas brało pod uwagę taką formę uczestniczenia we mszy świętej. Jednak w czasach pandemii koronawirusa, gdy hasło #zostanwdomu nie traci na aktualności również w Wielkanoc, warto przekonać się do mszy w telewizji. Dla dzieci i dorosłych będzie to alternatywna forma uczestnictwa w przeżywaniu świąt. O której godzinie są msze święte? Na którym kanale? Te pytania zadaje sobie wielu rodziców młodych katolików. W poniższym artykule rozwiewamy wątpliwości dotyczące mszy świętych dla dzieci w telewizji i Internecie.

Msza dla dzieci: TV i online. Na którym kanale? O której godzinie? Sprawdź program TV na Wielkanoc 2020!
elements.envato.com
Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Rada Stała Episkopatu Polski udzieliła dyspensy na niedzielne nabożeństwa w czasie pandemii.
 • Duchowni zachęcają wiernych do uczestniczenia w mszach świętych transmitowanych przez telewizję lub dostępnych online.
 • Msza dla dzieci jest nieco krótsza i ma trochę inną formułę niż msza dla dorosłych - dzięki temu młodym katolikom łatwiej się w nią zaangażować.
 • Specjalna msza dla dzieci emitowana jest co niedziela o 10:30 na żywo w telewizji Polsat Rodzina.
 • Msze dla dzieci podczas świąt będzie transmitowało kilka telewizji.
 • Msze można obejrzeć także online na stronach wybranych parafii oraz na Youtube.

Msza dla dzieci w tv? Oczywiście!

Sytuacja epidemiologiczna oraz zakaz zgromadzeń zmusiły wiernych do zrezygnowania z udziału w nabożeństwach w kościołach w całym kraju. Co prawda Rada Stała Episkopatu Polski oficjalnie udzieliła dyspensy na niedzielne nabożeństwa, jednak zachęca, by modlić się w domach w otoczeniu rodziny. Co więcej, wielu rodziców chce, by dzieci kontynuowały nawyki związane z wiarą. Idealnym rozwiązaniem w tej trudnej sytuacji są msze święte dla dzieci w telewizji lub online.

Dlaczego warto wybrać mszę dla dzieci?

Msza dla dzieci, w przeciwieństwie do liturgii dla dorosłych jest nieco krótsza, a także ma bardziej przystępną dla młodych katolików formę. Co to oznacza? Zazwyczaj kazanie odbywa się na zasadzie dialogu z uczestnikami liturgii, niejednokrotnie dzieci mogą też swobodnie przemieszczać się po kościele np. na schody przy ołtarzu. Często msza dla dzieci jest też bogata w wesołe pieśni liturgiczne. Wszystko to sprawia, że dzieciom, zwłaszcza tym najmłodszym, łatwiej jest wytrwać w skupieniu do końca nabożeństwa. Poniżej znajdziecie zestawienie stron internetowych oraz listę kanałów, na których emitowana jest msza dla dzieci w telewizji oraz online.

Msza dla dzieci w TV i online – na którym kanale?

Jedynym kanałem, na którym transmitowana jest specjalna msza dla dzieci w telewizji jest Polsat Rodzina. Msza dla dzieci jest tam emitowana na żywo w każdą niedzielę o godzinie 10.30, prosto ze Świątyni Opatrzności Bożej. Co ważne, dzięki posiadaniu aplikacji jaką jest Ipla, dostępny jest też Polsat Rodzina online – msza święta dla dzieci może więc być oglądana nie tylko na telewizorze, ale również dowolnym urządzeniu mobilnym. Będzie tam emitowana również uroczysta msza dla dzieci w nadchodzącą Niedzielę Wielkanocną.

Msze święte dla dzieci w telewizji Polsat Rodzina to nawet w obecnych czasach wyjątek. Zdecydowanie więcej transmisji z mszy świętych i innych nabożeństw liturgicznych (także Triduum Paschalnego) jest przeznaczonych dla dorosłych odbiorców. Oczywiście dzieci również mogą w nich uczestniczyć, jednak z pewnością będą one dla nich mniej atrakcyjne i trudniejsze do zrozumienia niż specjalna msza dla dzieci.

Msze święte w TV – Program na Wielkanoc 2020

O której godzinie i na którym kanale będą transmitowane msze święte dla dzieci w telewizji podczas Wielkanocy? Oto lista kanałów i program tv na najbliższe dni:

Msza dla dzieci w tv w Wielki Czwartek:

 • 18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie – TVP1 i TV Trwam,
 • 18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej w Sanktuarium Jasnogórskim – TVP3

Msza święta dla dzieci w Wielki Piątek:

 • 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej Wielkiego Piątku z Bazyliki św. Piotra w Watykanie – TV Trwam,
 • 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej z Sanktuarium na Jasnej Górze – TVP3

Msza dla dzieci w Wielką Sobotę:

 • 20:25 – orędzie wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego – TVP1.

Msze święte w telewizji dla dzieci – Niedziela Wielkanocna:

 • 7:00 – Msza Św. rezurekcyjna z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – TVP1
 • 9:00 – Msza Św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie -Polsat News,
 • 11:00 – Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego z błogosławieństwem Urbi et Orbi z Watykanu – TVP1, TV Trwam, TVP Polonia.

Msze święte dla dzieci w telewizji – Poniedziałek Wielkanocny:

 • 9:00 – Msza Św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Polsat News,
 • 9:30 – Msza Św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze – TV Trwam,
 • 11:00 – Msza Św. z Sanktuarium na Jasnej Górze – TVP1, TVP Polonia,
 • 12:00 – Modlitwa Regina Coeli z Papieżem Franciszkiem z Watykanu – TVP 1.

Msze święte dla dzieci online

O ile msza dla dzieci w tv jest rzadkością, o tyle w Internecie znajdziemy ich o wiele więcej. Zdecydowana większość z nich jest inicjatywą własną poszczególnych parafii, które udostępniają je wiernym za pomocą różnych platform czy mediów społecznościowych. Dzięki nim możemy uczestniczyć na żywo nie tylko w mszy świętej dla dzieci, ale również innych nabożeństwach, w tym również tych z okazji Świąt Wielkanocnych. Warto więc zorientować się czy być może któraś z okolicznych parafii również nie prowadzi takiej transmisji.
Linki do stron z całej Polski, poprzez które następuje transmisja można znaleźć również tutaj.

Msze święte dla dzieci na Youtube

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, również na Youtube można znaleźć wiele kanałów, na których udostępniana jest msza dla dzieci online. Jednym z nich jest Mocni w Duchu TV Live, prowadzony przez o. Remiego Recława. Oprócz mszy świętych, takich jak np. msza z Niedzieli Palmowej, znajdziemy tam również wiele ciekawych i inspirujących filmików skierowanych właśnie do najmłodszych katolików jak i ich rodziców. Także na kanale Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów poza transmisjami normalnych nabożeństw, dostępne są nagrania z mszy świętych dla najmłodszych. To doskonała propozycja zwłaszcza dla osób, które nie mogły być online o określonej godzinie, a nie chciałyby rezygnować z udziału w nabożeństwie.

Dodaj komentarz

Przepisy Kulinarne
Babka drożdżowa [Łatwy przepis]
Czas na wielkanocne wypieki. Tym razem zabieramy się za tradycyjną babkę wielkanocną. Osobiście wolę babki drożdżowe od piaskowych i dlatego postanowiłam podzielić się z Wami przepisem na tę pierwszą. Czas przygotowania:
Czytaj dalej
Newsy
Jak zrobić maseczkę na usta? Czy domowej roboty maseczka na twarz działa?
Medyczne maseczki już od dłuższego czasu nie są dostępne nie tylko dla przeciętnej osoby, ale również dla służby zdrowia. Problemy z zaopatrzeniem zgłaszają szpitale, załogi karetek pogotowia ratunkowego, pracownicy aptek.
Czytaj dalej
Edukacja i psychologia Newsy
Librus Synergia: Jak dodać załącznik?
Od momentu wprowadzania nauczania zdalnego najczęściej odwiedzanym portalem w domu większości uczniów jest Librus Synergia. Jak dodać załącznik w Librusie? Jak wysłać plik w Librusie do nauczyciela? Czy można go
Czytaj dalej
Newsy
Jak podzielić się urlopem rodzicielskim w sposób korzystny dla budżetu domowego?
Tradycyjny podział obowiązków między partnerami – ona wypełnia obowiązki domowe, on zapewnia byt rodzinie – dzisiaj już jest trudny do utrzymania bez szkody dla któregoś z partnerów. Bezpłatne szkolenie on-line dla
Czytaj dalej
500+ Newsy
Jak sprawdzić status wniosku o 500 plus w 2020 roku? Sprawdź, czy musisz ponownie wnioskować o świadczenie
1 lipca był w ubiegłych latach pierwszym dniem składania wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus. Ten rok jest nieco inny, ponieważ wniosek muszą złożyć wyłącznie ci, którzy nie zrobili tego
Czytaj dalej
Newsy Noworodek
Naukowcy twierdzą, że zapach noworodka jest uzależniający
Prawda dobrze znana każdej mamie znajduje bardzo mocne potwierdzenie w nauce. Piękny zapach noworodka, jak również niemowlęcia, faktycznie jest uzależniający. Ma to głębokie uzasadnienie biologiczne. Zapach noworodka i zapach matki Piękny zapach,
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Koronawirus a alimenty 2020. Ministerstwo Rodziny wprowadziło nowe rozwiązania
W trakcie epidemii koronawirusa polski rząd wprowadził przepisy, które mają znaczenie dla osób, którym należą się alimenty. Dzięki projektowi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej łatwiej jest pozyskać świadczenie z
Czytaj dalej
Newsy
TVP: Dariusz Piontkowski poda się do dymisji. Jest kandydat na nowego szefa MEN
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a media obiega informacja o możliwej dymisji urzędującego ministra edukacji narodowej. TVP Poznań poinformowała nieoficjalnie, że Dariusza Piontkowskiego może zastąpić wojewoda wielkopolski Łukasz
Czytaj dalej
Finanse Newsy
130 mln zł dofinansowania na komputery, ale nie dla wszystkich dzieci
W okresie epidemii dostrzeżono, jak duża jest skala nierównego dostępu do sprzętu niezbędnego przy realizowaniu kształcenia na odległość. W mediach krążyły setki historii o tym, jak wielu uczniów nie może
Czytaj dalej
Finanse Newsy
Co z zasiłkiem opiekuńczym po wakacjach? Jest przepis, decyzję podejmie rząd
Dzięki ustawie, którą przyjął Senat, Sejm będzie mógł wydawać rozporządzenia w sprawie przyznania dodatkowych zasiłków opiekuńczych. Wiceszef Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powiedział, że takie decyzje będą zależne od sytuacji
Czytaj dalej