Msza dla dzieci: TV i online. Na którym kanale? O której godzinie? Sprawdź program TV na Wielkanoc 2020!

Msza dla dzieci w telewizji lub online? Dotychczas niewielu z nas brało pod uwagę taką formę uczestniczenia we mszy świętej. Jednak w czasach pandemii koronawirusa, gdy hasło #zostanwdomu nie traci na aktualności również w Wielkanoc, warto przekonać się do mszy w telewizji. Dla dzieci i dorosłych będzie to alternatywna forma uczestnictwa w przeżywaniu świąt. O której godzinie są msze święte? Na którym kanale? Te pytania zadaje sobie wielu rodziców młodych katolików. W poniższym artykule rozwiewamy wątpliwości dotyczące mszy świętych dla dzieci w telewizji i Internecie.

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Rada Stała Episkopatu Polski udzieliła dyspensy na niedzielne nabożeństwa w czasie pandemii.
 • Duchowni zachęcają wiernych do uczestniczenia w mszach świętych transmitowanych przez telewizję lub dostępnych online.
 • Msza dla dzieci jest nieco krótsza i ma trochę inną formułę niż msza dla dorosłych - dzięki temu młodym katolikom łatwiej się w nią zaangażować.
 • Specjalna msza dla dzieci emitowana jest co niedziela o 10:30 na żywo w telewizji Polsat Rodzina.
 • Msze dla dzieci podczas świąt będzie transmitowało kilka telewizji.
 • Msze można obejrzeć także online na stronach wybranych parafii oraz na Youtube.

Msza dla dzieci w tv? Oczywiście!

Sytuacja epidemiologiczna oraz zakaz zgromadzeń zmusiły wiernych do zrezygnowania z udziału w nabożeństwach w kościołach w całym kraju. Co prawda Rada Stała Episkopatu Polski oficjalnie udzieliła dyspensy na niedzielne nabożeństwa, jednak zachęca, by modlić się w domach w otoczeniu rodziny. Co więcej, wielu rodziców chce, by dzieci kontynuowały nawyki związane z wiarą. Idealnym rozwiązaniem w tej trudnej sytuacji są msze święte dla dzieci w telewizji lub online.

Dlaczego warto wybrać mszę dla dzieci?

Msza dla dzieci, w przeciwieństwie do liturgii dla dorosłych jest nieco krótsza, a także ma bardziej przystępną dla młodych katolików formę. Co to oznacza? Zazwyczaj kazanie odbywa się na zasadzie dialogu z uczestnikami liturgii, niejednokrotnie dzieci mogą też swobodnie przemieszczać się po kościele np. na schody przy ołtarzu. Często msza dla dzieci jest też bogata w wesołe pieśni liturgiczne. Wszystko to sprawia, że dzieciom, zwłaszcza tym najmłodszym, łatwiej jest wytrwać w skupieniu do końca nabożeństwa. Poniżej znajdziecie zestawienie stron internetowych oraz listę kanałów, na których emitowana jest msza dla dzieci w telewizji oraz online.

Msza dla dzieci w TV i online – na którym kanale?

Jedynym kanałem, na którym transmitowana jest specjalna msza dla dzieci w telewizji jest Polsat Rodzina. Msza dla dzieci jest tam emitowana na żywo w każdą niedzielę o godzinie 10.30, prosto ze Świątyni Opatrzności Bożej. Co ważne, dzięki posiadaniu aplikacji jaką jest Ipla, dostępny jest też Polsat Rodzina online – msza święta dla dzieci może więc być oglądana nie tylko na telewizorze, ale również dowolnym urządzeniu mobilnym. Będzie tam emitowana również uroczysta msza dla dzieci w nadchodzącą Niedzielę Wielkanocną.

Msze święte dla dzieci w telewizji Polsat Rodzina to nawet w obecnych czasach wyjątek. Zdecydowanie więcej transmisji z mszy świętych i innych nabożeństw liturgicznych (także Triduum Paschalnego) jest przeznaczonych dla dorosłych odbiorców. Oczywiście dzieci również mogą w nich uczestniczyć, jednak z pewnością będą one dla nich mniej atrakcyjne i trudniejsze do zrozumienia niż specjalna msza dla dzieci.

Msze święte w TV – Program na Wielkanoc 2020

O której godzinie i na którym kanale będą transmitowane msze święte dla dzieci w telewizji podczas Wielkanocy? Oto lista kanałów i program tv na najbliższe dni:

Msza dla dzieci w tv w Wielki Czwartek:

 • 18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie – TVP1 i TV Trwam,
 • 18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej w Sanktuarium Jasnogórskim – TVP3

Msza święta dla dzieci w Wielki Piątek:

 • 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej Wielkiego Piątku z Bazyliki św. Piotra w Watykanie – TV Trwam,
 • 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej z Sanktuarium na Jasnej Górze – TVP3

Msza dla dzieci w Wielką Sobotę:

 • 20:25 – orędzie wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego – TVP1.

Msze święte w telewizji dla dzieci – Niedziela Wielkanocna:

 • 7:00 – Msza Św. rezurekcyjna z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – TVP1
 • 9:00 – Msza Św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie -Polsat News,
 • 11:00 – Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego z błogosławieństwem Urbi et Orbi z Watykanu – TVP1, TV Trwam, TVP Polonia.

Msze święte dla dzieci w telewizji – Poniedziałek Wielkanocny:

 • 9:00 – Msza Św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Polsat News,
 • 9:30 – Msza Św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze – TV Trwam,
 • 11:00 – Msza Św. z Sanktuarium na Jasnej Górze – TVP1, TVP Polonia,
 • 12:00 – Modlitwa Regina Coeli z Papieżem Franciszkiem z Watykanu – TVP 1.

Msze święte dla dzieci online

O ile msza dla dzieci w tv jest rzadkością, o tyle w Internecie znajdziemy ich o wiele więcej. Zdecydowana większość z nich jest inicjatywą własną poszczególnych parafii, które udostępniają je wiernym za pomocą różnych platform czy mediów społecznościowych. Dzięki nim możemy uczestniczyć na żywo nie tylko w mszy świętej dla dzieci, ale również innych nabożeństwach, w tym również tych z okazji Świąt Wielkanocnych. Warto więc zorientować się czy być może któraś z okolicznych parafii również nie prowadzi takiej transmisji.
Linki do stron z całej Polski, poprzez które następuje transmisja można znaleźć również tutaj.

Msze święte dla dzieci na Youtube

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, również na Youtube można znaleźć wiele kanałów, na których udostępniana jest msza dla dzieci online. Jednym z nich jest Mocni w Duchu TV Live, prowadzony przez o. Remiego Recława. Oprócz mszy świętych, takich jak np. msza z Niedzieli Palmowej, znajdziemy tam również wiele ciekawych i inspirujących filmików skierowanych właśnie do najmłodszych katolików jak i ich rodziców. Także na kanale Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów poza transmisjami normalnych nabożeństw, dostępne są nagrania z mszy świętych dla najmłodszych. To doskonała propozycja zwłaszcza dla osób, które nie mogły być online o określonej godzinie, a nie chciałyby rezygnować z udziału w nabożeństwie.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo