Te imiona noszone są przez najbardziej inteligentne osoby. Sprawdź, które znalazły się na liście

Każde imię niesie swoje własne, niepowtarzalne znaczenie. Niegdyś wierzono, że imiona pełnią funkcję magiczną i stanowią pewnego rodzaju wróżbę na dalsze życie dziecka. Współcześnie rodzice nie przywiązują już do tych aspektów aż takiej wagi, ale dla wielu wciąż jest to ważne. Warto więc wiedzieć, które imiona trafiły na listę najbardziej inteligentych.

Osoby o tych imionach są ponoć najbardziej inteligentne

W dzisiejszych czasach rodzice przy wybieraniu imion dla dzieci kierują się przede wszystkim własnym gustem lub tradycją rodzinną. Rzadko kiedy przywiązuje się większą wagę do pochodzenia czy znaczenia imion. Dla niektórych wciąż jest to jednak bardzo ważne, ponieważ chcą, aby imię niosło głębsze przesłanie i stanowiło rodzaj dobrej wróżby na przyszłość. W tej roli świetnie sprawdzą się te propozycje związane z mądrością:

  • Zofia – pochodzi z języka greckiego i oznacza “mądrość”,
  • Dorota – imię pochodzenia greckiego, ponoć kobiety, które je noszą są wyjątkowo inteligentny, ale cechuje je także bystrość umysłu i spryt,
  • Laura – imię pochodzenia łacińskiego, utworzone od słowa oznaczającego “wawrzyn, laur”, czyli symbol triumfu, bohaterskiego czynu, niezwykłych zdolności.
  • Agnieszka – wywodzi się ze starożytnej Grecji, kobiety o tym imieniu są niezwykle bystre, spostrzegawcze i zawsze zachowują trzeźwość umysłu.

Zobacz: Rodzice uwielbiają to imię dla chłopca. Nosili je nasi dziadkowie, przez lata nieco zapomniane, teraz wraca do łask

Imiona dla najinteligentniejszych dzieci

Na liście imion zakwalifikowanych jako te “najbardziej inteligentne” znalazły się także dobrze znane propozycje dla chłopców.

  • Tomasz – imię pochodzenia aramejskiego, ponoć mężczyźni noszący to imię są wyjątkowo inteligentni, uparci oraz ambitni w dążeniu do celu,
  • Krzysztof – imię pochodzenia greckiego, oznacza człowieka mądrego, niosącego światło; mężczyźni o tym imieniu to urodzeni przywódcy,
  • Grzegorz – imię wywodzące się od greckiego słowa oznaczającego „być czujnym”; mężczyźni o tym imieniu są wyjątkowo dokładni, skrupulatni i nie mają problemów z koncentracją.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo