Raz w miesiącu pozwala córce nie iść do szkoły. Sześciolatka robi wtedy co chce. “To szalone”

Tiktokerka Noella Palmento otwarcie przyznaje, że raz w miesiącu pozwala swojej sześcioletniej córce nie iść do szkoły. Kobieta wychowuje dziecko samodzielnie. Jej decyzja podzieliła internautów, którzy wyrazili liczne opinie.

Noella Palmento ze Stanów Zjednoczonych regularnie publikuje nagrania na TikToku. Jakiś czas temu podzieliła się z internautami nietypową techniką wychowawczą. Okazuje się, że raz w miesiącu pozwala sześcioletniej córce wybrać jeden dzień wolny od szkoły. Wyznała, że ma ku temu bardzo ważny powód.

Sześciolatka ma wolne od szkoły raz w miesiącu. Jej mama uzasadnia to ważną potrzebą dziecka

Dzień wolny, z którego raz w miesiącu może korzystać sześcioletnia Giada, jej mama nazywa “dniem zdrowia psychicznego”. W tym wyjątkowym czasie dziewczynka może odpocząć, uspokoić głowę i spędzić dzień tak, jak ma na to ochotę. Jeden z takich dni Noella pokazała w nagraniu na TikToku. Dziewczynka bawiła się zabawkami na dworze i wybrała się z mamą do centrum handlowego, gdzie między innymi piła ulubiony napój i jadła watę cukrową. W opisie Noella napisała, prawdopodobnie obawiając się negatywnych reakcji, że każdy powinien zajmować się swoimi sprawami. Filmik zyskał już ponad 1,8 mln polubień i prawie 7 tys. komentarzy.

<blockquote class="tiktok-embed" cite="https://www.tiktok.com/@_the1stnoel/video/7281738338757872927" data-video-id="7281738338757872927" style="max-width: 605px;min-width: 325px;" > <section> <a target="_blank" title="@_the1stnoel" href="https://www.tiktok.com/@_the1stnoel?refer=embed">@_the1stnoel</a> <p>mind your business</p> <a target="_blank" title="♬ Prada - cassö & RAYE & D-Block Europe" href="https://www.tiktok.com/music/Prada-7231672830151133979?refer=embed">♬ Prada - cassö & RAYE & D-Block Europe</a> </section> </blockquote> <script async src="https://www.tiktok.com/embed.js"></script>

Internauci komentują pomysł tiktokerki. “Po to są weekendy”

Szybko okazało się, że nietypowy pomysł spotkał się z aprobatą wielu internautów. Niektórzy jednak podchodzą do niego nieco sceptycznie, a jeszcze inni twierdzą, że sami nigdy nie doświadczyli podobnej sytuacji.

A ja nawet jak jestem chora i mam gorączkę, to muszę iść.

Dzień zdrowia psychicznego, jak to określiła moja mama.

Moja mama robiła to zawsze, gdy byłam bardzo przytłoczona szkołą i jestem za to szczerze wdzięczna.

Nie wiem, moja mama powiedziałaby mi, że po to są weekendy.

Czy nie ma na to żadnego prawnego limitu? Myślę, że mogą opuścić do 5 dni bez angażowania w to władz. To szalone.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo