Ręcznik papierowy zawsze kroję na pół. Niewiele osób zna ten trik

W jakim celu kroi się ręcznik papierowy na pół? Przede wszystkim dla oszczędności i wygody. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie powierzchnie nadają się do czyszczenia ręcznikiem.

Niestety podczas każdej wizyty w sklepie można zauważyć, że ceny nie tylko produktów spożywczych idą w górę. Mowa tutaj również o chemii czy środkach czystości. Różnicę w cenie widać nawet na podstawie zwykłych ręczników papierowych. Jest jednak sposób, który pozwoli nam na nich nieco zaoszczędzić.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Ręczniki papierowe znajdują się w niemal każdej kuchni. Co zrobić, żeby wystarczyły na dłużej?

Są niezwykle chłonne, dlatego często używa się ręczników papierowych podczas codziennych porządków. Dobrze się sprawdzają jednak nie tylko podczas sprzątania, ale i gotowania. Doskonale bowiem chociażby zbierają nadmiar tłuszczu z potraw czy patelni. Sprawia to, że rolka zazwyczaj znika w mgnieniu oka. Co zrobić, aby papier wystarczył na dłużej? Polecamy przekroić go na pół. Będzie poręczniejszy, a do tego zaoszczędzimy na kupnie nowego zapasu.

Sprawdź: Tych powierzchni nie przecieraj ręcznikiem papierowym. Smugi to najmniejszy problem

Do czego nie używać ręczników papierowych? Pamiętaj, że w przypadku niektórych powierzchni może wyrządzić szkody

Niektórzy nie wyobrażają sobie, aby nie mieć w domu ręcznika papierowego. Trzeba jednak pamiętać, że nie do każdego rodzaju powierzchni jest on przeznaczony. Z pewnością powinniśmy unikać przecierania ręcznikiem ekranów np. telewizora czy komputera. W składzie ręczników znajduje się celuloza, które może nie tylko porysować monitor, ale też uszkodzić jego powłokę. Szkody może wyrządzić również w kontakcie z kieliszkami, lustrami lub innymi szklanymi przedmiotami. Przy pierwszym użyciu nie będzie to widoczne, ale regularne i długie stosowanie może skończyć się zmatowieniem powierzchni. Nie można w tym zestawieniu pominąć również okularów. Podobnie jak w przypadku monitorów, ręcznik papierowy może je porysować.

Sprawdź: Kup te cukierki i rozłóż w kuchni. Pułapka z octu na muszki owocówki nie będzie już potrzebna

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo