Te owoce są jak ambrozja. Zacznij je jeść, a przedłużysz swoją młodość

Nie ulega wątpliwości, że im więcej warzyw i owoców jemy, tym lepiej dla naszego zdrowia. Ich codzienne spożywanie może zmniejszyć ryzyko występowania wielu chorób, w tym nowotworów. Ten jeden owoc ma wyjątkowo dużo korzyści dla zdrowia, a sięga po niego niewiele osób.

Jeśli chcesz przedłużyć swoją młodość, w twojej diecie koniecznie powinny znaleźć się morele. Te owoce są nie tylko pyszne, ale też wpływają korzystnie na zdrowie i urodę. Szczyt sezonu na polskie morele przypada na lipiec i sierpień, więc właśnie teraz warto po nie sięgać. Owoce te wyglądem przypominają brzoskwinie, ale smakują jak słodkie śliwki. Ich prozdrowotne właściwości z pewnością cię zaskoczą.

Sprawdź: Tragiczna historia najmłodszej laureatki Oscara. Była na szczycie, ale za sukces zapłaciła wysoką cenę. Jak dziś wygląda?

Morele – właściwości odżywcze

Morele to doskonałe źródło witamin i składników mineralnych. Zawierają one witaminy A, C, E oraz potas i błonnik. Dodatkowo, owoc ten jest bogaty w przeciwutleniacze, takie jak beta karoten. Dzięki temu morele chronią przed wieloma chorobami, takimi jak cukrzyca czy choroby serca. Zawarte w morelach witaminy wpływają również pozytywnie na wzrok i kondycję skóry, dzięki czemu pomagają zachować młody wygląd. Dieta bogata w witaminę C zapobiega powstawania zmarszczek i korzystnie działa na elastyczność skóry.

Duża zawartość błonnika w morelach przyczynia się natomiast do prawidłowej pracy układu pokarmowego, a także pomaga w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi. Spożywanie moreli zapobiega również wzdęciom i sprzyja zachowaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego.

Sprawdź: Co można jeść po terminie ważności?

Morele – suszone czy świeże

Wiele osób zastanawia się, które morele są lepsze dla naszego zdrowia – suszone czy świeże. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna. Suszone morele mają dłuży okres trwałości, dzięki czemu bez problemu można je kupić poza sezonem. Proces suszenia sprawia również, że składniki odżywcze są bardziej skoncentrowane, np. suszone morele zawierają niemal trzy razy więcej błonnika od świeżych. To świetna przekąska dla osób, które lubią piesze wędrówki lub uprawiają sport. Suszone morele posiadają jednak więcej kalorii i cukru od świeżych owoców, więc należy spożywać je w umiarkowanych ilościach.

Sprawdź: Zamiast wyrzucać do kosza, dodaj do surfinii. Będą kwitły jak szalone

 

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo