Rozpuść we wrzątku i wetrzyj w kanapę, a będzie jak nowa. To skuteczny sposób na zacieki i brud

Skuteczne wyczyszczenie kanapy nie jest prostym zadaniem. Podczas gdy usługi profesjonalnych firm nie należą do tanich, warto rozwiązać problem domowymi, prostymi metodami. Wystarczy, że skorzystasz z tych produktów.

Większość z nas nie przepada za czyszczeniem kanapy, ponieważ działanie zajmuje sporo czasu i nie jest proste. Jeśli nie możesz zasnąć, bo z tyłu głowy dręczy cię myśl o brudzie i plamach, nie przykrywaj mebla ładnym kocem, by ukryć problem. Zamiast tego wykorzystaj domowe sposoby na wyczyszczenie kanapy. Dzięki nim szybko zapomnisz o bakteriach i brudzie, a powierzchnia będzie czysta i świeża jak nowa.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Jak wyczyścić kanapę bez zacieków? Przed podjęciem działań odpowiednio ją przygotuj

Przed zastosowaniem środków czyszczących na kanapę, w pierwszej kolejności warto odpowiednio przygotować mebel. Co należy zrobić? Ważne, by usunąć sierść, włosy i wierzchni brud, na przykład poprzez odkurzanie. Pomóż sobie też szczotką z miękkim włosiem, a do czyszczenia drewnianych nóżek wykorzystaj nawilżane chusteczki dla niemowląt które możliwe, że masz w domu.

Sprawdź: Masz tę przyprawę w kuchni? Wyczyścisz nią przypalony garnek. To sprawdzony trik sprytnych pań domu

Czym najlepiej wyczyścić kanapę z materiału? Pomoże kapsułka do zmywarki

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kanapę można szybko i skutecznie wyczyścić wykorzystując zaledwie jedną tabletkę do zmywarki. Dzięki tej metodzie szybko zapomnisz o zaciekach, nieprzyjemnych zapachach i brudzie, dlatego warto wypróbować trik.

  1. Rozpuść jedną tabletkę do zmywarki we wrzącej wodzie.
  2. Gdy płyn ostygnie, zamocz w niej miękką ściereczkę i przymocuj ją do pokrywki od garnka. Pomoże ci w tym gumka recepturka.
  3. Pocieraj energicznie materiał kanapy, by usunąć zabrudzenia.
  4. Poczekaj, aż sofa wyschnie i ciesz się jej czystością.

Pamiętaj, by bez potrzeby nie moczyć za bardzo kanapy. Może się zdarzyć, że przypadkowo uszkodzisz przez to tapicerkę.

Sprawdź: Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Czym czyścić kanapę? Wykorzystaj szare mydło z łazienki

Do czyszczenia kanapy materiałowej i ze skóry ekologicznej możesz z powodzeniem wykorzystać szare mydło z łazienki. Wystarczy, że namoczysz gąbkę, natrzesz ją szarym mydłem i przetrzesz delikatnie plamy na kanapie. Pamiętaj, by przedtem wykonać test na niewielkiej powierzchni kanapy (najlepiej w jak najmniej widocznym miejscu), by sprawdzić, czy trik na pewno nie zniszczy tapicerki poprzez pozostawienie nieestetycznych zacieków.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general