To wdzięczne imię nosiło wielu władców. Od lat utrzymuje się w czołówce rankingu

W wyborze imienia dla dziecka pod uwagę można brać wiele czynników. Jednym z nich jest jego brzmienie. Krótkie i wdzięczne imiona zawsze cieszyły się popularnością. Jedno z nich od lat utrzymuje się w czołówce rankingu najpopularniejszych imion.

Filip to jedno z najbardziej uroczych imion dla chłopca. Szczyt jego popularności przypadł na lata 2009 – 2012, ale nieustannie utrzymuje ono wysoką pozycję w rankingu. W 2022 roku imię Filip otrzymało 4107 chłopców, dzięki czemu uplasowało się ono na dziesiątej pozycji w rankingu. Imię Filip nie tylko pięknie brzmi, ma również interesujące znaczenie.

Sprawdź: To imię dla chłopca można spotkać aż w 32 językach. Jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków

Imię Filip. Znaczenie

Filip to imię wywodzące się z języka greckiego. Oznacza ono lubiący konie lub przyjaciel koni. Imię Filip nosiło wielu władców, m.in. Filip II Macedoński, Filip II Habsburg czy mąż królowej Elżbiety, książę Edynburga.

Filip obchodzi imieniny 23 stycznia, 2 lutego, 11 kwietnia, 1 maja, 6 maja, 11 maja, 26 maja, 10 lipca, 23 sierpnia, 13 września, 22 października, 24 października i 4 grudnia. Najczęściej świętowaną datą jest 6 maja. Popularne zdrobnienia od tego imienia to: Filipek, Filipuś, Filipko, Filiś, Filipo, Filuś, Filunio, Filek, Filcio, Filciu.

Sprawdź: To imię dla chłopca było hitem w 2022 roku. Oznacza “odważny jak lew”

Imię Filip. Charakterystyka

Filip to bardzo wrażliwy i uczuciowy chłopiec. Dba on o swoich najbliższych i jest dla nich ogromnym wsparciem. Filip jest również optymistą. Idzie przez świat z uśmiechem i nie poddaje się łatwo. Osoby o tym imieniu są szczere, życzliwe i honorowe. Filip zawsze dotrzymuje danego słowa, dzięki czemu inni darzą go szacunkiem. Osoby noszące to imię są zazwyczaj pracowite i nie boją się podejmować nowych wyzwać, nie tylko zawodowych.

Sprawdź: Niszowe imię pnie się w rankingu. Jest międzynarodowe i ma piękne znaczenie

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo