Wciągnij odkurzaczem i ciesz się pięknym zapachem w całym mieszkaniu. Efekt oszałamia

Regularne odkurzanie mieszkania jest bardzo ważne. Każdy z nas chciałby przecież cieszyć się jego czystością każdego dnia. Okazuje się, że z czasem urządzenie może zacząć wydzielać nieprzyjemne zapachy. Jak pozbyć się smrodu z odkurzacza? Podpowiadamy.

Wiele osób wciąż stawia na popularne odkurzacze workowe, podczas gdy inni wręcz ich nienawidzą. Praktycznie każdy zdaje sobie sprawę, że regularne czyszczenie worka jest istotne, by z czasem nie zaczęły się z niego wydzielać nieprzyjemne zapachy. Kilka dni, zapomnienie o worku i brzydki zapach gotowy. Jeśli borykasz się z problemem, możesz go rozwiązać prostymi sposobami. Wystarczy, że wciągniesz do odkurzacza popularną przyprawę z kuchni. O czym mowa?

Sprawdź: Smród i muchy opanowały kosz na śmieci? Wsyp na dno jeden produkt. Problem zniknie w mig

Co zrobić, gdy śmierdzi z odkurzacza? Chwyć przyprawę z kuchni i pozbądź się kłopotu na długo

Okazuje się, że świetnym środkiem maskującym nieprzyjemną woń są odświeżacze powietrza, które możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy, że chwycisz po przyprawę z kuchni. Mowa o cynamonie. Jedyne co należy zrobić, to umieścić jedną laskę przyprawy w worku urządzenia. Jeśli masz w kuchni tylko sproszkowany produkt, po prostu rozsyp go na podłodze i wciągnij odkurzaczem podczas sprzątania. Dzięki temu nie dość, że rozwiążesz problem nieprzyjemnych aromatów dochodzących z urządzenia, to jeszcze będzie pięknie pachniało w całym domu. Podobne działanie przyniesie soda oczyszczona (niweluje zapachy) i fusy z kawy.

Sprawdź: Jak pozbyć się zapachu gotowanej kapusty? Wrzuć do garnka kilka sztuk. Już zawsze będziesz tak robić

Jak skutecznie wyczyścić odkurzacz? O tym nie należy zapominać

Wiesz już, jak maskować nieprzyjemne zapachy, ale warto też wiedzieć, co zrobić, by w ogóle się nie pojawiły. Zadbaj o odkurzacz i regularnie czyść jego elementy. Rury i komora urządzenia nie mogą być brudne. Na bieżąco pozbywaj się cząstek jedzenia i czyść oraz dezynfekuj nie tylko worek, ale również węża oraz ssawki. Wystarczy, że wykorzystasz w tym celu ciepłą wodę i płyn do mycia naczyń. Zadbaj tylko o wysuszenie wszystkich elementów urządzenia przed kolejnym użyciem, a problem przestanie się powtarzać.

Sprawdź: Sypnij obficie na wycieraczkę i chwilę poczekaj. Tak czysta była tylko w dniu zakupu

Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo