Zakończenie roku szkolnego 2024. Wakacje w tym roku wyjątkowo wcześnie. Uczniowie zadowoleni z terminu

Wiosna w pełni, pogoda dopisuje, nic zatem dziwnego, że uczniowie z niecierpliwością odliczają już dni do wakacji. W tym roku będą czekać krócej niż zazwyczaj, ponieważ koniec roku wypada wyjątkowo wcześnie. Uczniowie zyskają dodatkowe dni wolne. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2024?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2024?

Data zakończenia roku szkolnego znana jest już od momentu rozpoczęcia nauki we wrześniu. Termin jest bowiem wyznaczany na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego. Jak wynika z dokumentu, “w szkołach […] zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca”. 

W tym roku wakacje rozpoczną się wyjątkowo wcześnie. 20 czerwca wypada w czwartek, a zatem oficjalne zakończenie szkoły wypada w piątek 21 czerwca. Dzięki temu, że kalendarz ułożył się tak korzystnie, uczniowie zyskują dodatkowe kilka dni wolnego.

Jak zwykle rok szkolny wcześniej zakończą maturzyści. Oficjalne zakończenie roku dla ostatnich klas szkół średnich wypada 26 kwietnia.

Zobacz: Prezent dla nauczyciela na koniec roku. Te pomysły to strzał w dziesiątkę!

Dni wolne od szkoły 2024

Do końca roku wciąż pozostało jednak trochę czasu. Ostatnie tygodnie bywają z reguły dosyć intensywne i stresujące, ponieważ uczniowie walczą o poprawienie ocen, nauczyciele przeprowadzają ostatnie sprawdziany i kartkówki, więc nauki będzie jeszcze sporo. Nie zabraknie jednak również dni wolnych.

Uczniów czeka długi weekend majowy – od środy 1 maja aż do niedzieli 5 maja będą odpoczywać od nauki i porannego wstawania. Na kolejny odpoczynek nie trzeba będzie długo czekać – w czwartek 30 maja wypada Boże Ciało, a w szkołach oznacza to dłuższy, 4-dniowy weekend.

Sprawdź: Nowy przedmiot w szkole od września 2024? Tak, i to nie koniec ważnych zmian dla uczniów

Czytelnicy pytają, kiedy jest koniec roku szkolnego 2024

Kiedy będzie koniec roku szkolnego 2024?

W piątek 21 czerwca.

Kiedy koniec szkoły?

21 czerwca wypada oficjalne zakończenie roku, ale oceny wystawione są już około 10 dni wcześniej.

Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo