Chcesz mieć puszyste i miękkie ręczniki? Koniecznie wyrzuć ten produkt ze swojej łazienki

Kto z nas nie lubi otulić się ciepłym, puszystym ręcznikiem od razu po wyjściu z wanny lub spod prysznica? Niestety z powodu wielokrotnego prania materiał traci swoją miękkość i staje się szorstki i niezbyt przyjemny w dotyku. Szczególnie przyczynia się do tego jeden, często stosowany w łazience produkt.

Używanie tego produktu to nie zawsze dobry pomysł

Ten produkt znajdziemy prawdopodobnie w każdej łazience. Większość z nas do prania używa nie tylko czyszczących detergentów, ale także płynów do płukania. Ubrania często są po nim nieco bardziej miękkie i pięknie pachną, dlatego chętnie wykorzystujemy je praktycznie do każdego prania.

Niestety okazuje się, że taka praktyka to nie do końca dobry pomysł. Chociaż początkowo płyny do płukania przynoszą oczekiwane efekty, to z czasem mogą pojawić się problemy. Cząsteczki produktu przy każdym kolejnym praniu oblepiają tkaninę, sprawiając, że cały materiał staje się coraz bardziej szorstki. Dotyczy to przede wszystkim ręczników, które szybko tracą miękkość i świeżość.

Po wielokrotnych praniach z dodatkiem płynów do płukania ręczniki mogą nawet zacząć tracić swoje główne właściwości, czyli wchłanianie wody. Dlatego lepiej zdecydować się na inne rozwiązania.

Zobacz: Nie wyrzucaj tego odpadku od razu do śmieci. Może się przydać podczas pieczenia

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste?

Aby naturalnie zmiękczyć tkaniny, może wykorzystać przepis na domowy płyn do płukania. Wystarczą dwie łyżki soli morskiej zmieszane z rozpuszczoną w połowie szklanki wody. Można również dodać niewielką ilość (kilka kropel) ulubionego olejku eterycznego.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo