Pozbądź się smrodu i zacieków bez szorowania i chemii. Ze zmywarki może naprawdę ładnie pachnieć

Zmywarka jest urządzeniem ułatwiającym codzienne życie. Jednak jej przeznaczenie do mycia brudnych naczyń niesie ze sobą również nieprzyjemny zapach. Smród i smugi po myciu w zmywarce? Możesz pozbyć się tego jednym ruchem bez używania chemii i szorowania. Wystarczy, że do środka włożysz tę jedną rzecz.

Każda pani domu ucieszy się na myśl o zakupie zmywarki. Zakończy to długie stanie przy zlewie i martwienie się o rachunki za wodę. Prawie wszystkie zmywarki są teraz wyposażone w programy EKO pobierające mało wody i mało prądu. Jednak, jak o każdy sprzęt, o zmywarkę również trzeba dbać. Aby służyła nam zgodnie z przeznaczeniem bez brzydkiego zapachu i nie zostawiała smug na szkle, należy systematycznie czyścić uszczelki i filtry. Co jeśli mimo naszych starań, zmywarka nadal śmierdzi? Wystarczy, że wykorzystasz ten jeden trik. Problem smug i zapachu zniknie.

Sprawdź: Włóż to pod sitko w zlewie. Brud i smród z odpływu szybko znikną

Nieprzyjemny zapach ze zmywarki. Jak się go pozbyć? Wykorzystaj siłę tego owocu

Okazuje się, że uciążliwy smród ze zmywarki można zabić bardzo prostym sposobem. Wystarczy, że przed każdym cyklem mycia włożysz do środka połówkę cytryny! Najlepiej nadziej ją na jedną z wystających metalowych łapek. Oprócz pięknie pachnącej zmywarki, po myciu zauważysz również zmniejszone zacieki lub nawet ich brak na szkle i sztućcach. Cytryna dzięki swoim zdolnościom przeciwgrzybiczym i antybakteryjnym zdezynfekuje nam również całe urządzenie.

Sprawdź: Nasącz tym gąbkę i schowaj do szufladki w pralce. Smród i kamień znikną na dobre

Gdzie wlać ocet do zmywarki? Spotęguj moc cytryny i dodaj jej dwóch kompanów: ocet i sodę

Jeśli nie czyściłeś zmywarki regularnie to możliwe, że sama cytryna nie da rady na istniejące w niej zabrudzenia. Wtedy zapach nie zniknie tak łatwo. Do pomocy przyjdzie ci soda i ocet. Niezawodny duet dodany do siły cytryny powinien doczyścić uszczelki i filtry. Wystarczy, że na dno urządzenia wylejesz 300 ml octu. Następnie wybrane przez siebie naczynie o pojemności około 250ml wstaw na górną szufladę zmywarki i je również wypełnij octem aż po brzegi. Sodę wsyp na miejsce tabletki czyszczącej. Do tak przygotowanej zmywarki włóż przeciętą cytrynę nadziewając ją na pręty w górnej szufladzie na naczynia. Ustaw program do mycia w temperaturze około 55-60 stopni i włącz. Po wszystkim możesz wyjąć filtr i zobaczyć, czy udało się go doczyścić. Jeśli jeszcze masz zastrzeżenia, możesz poddać go godzinnej kąpieli w wodzie, occie i sodzie. Doczyszczony filtr włóż z powrotem do zmywarki i gotowe.

Sprawdź: Smród i muchy opanowały kosz na śmieci? Wsyp na dno jeden produkt. Problem zniknie w mig

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo