Czego nie podlewać drożdżami? Zamiast pomóc, mieszanka zniszczy te plony

Nawóz z drożdży od lat jest tajnym trikiem ogrodników na zdrowe i piękne plony. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że w niektórych przypadkach, zamiast pomóc, zaszkodzi. Sprawdź, czego nie podlewać drożdżami. Dzięki temu unikniesz dużego błędu pielęgnacyjnego.

Kostkę drożdży można znaleźć praktycznie w każdej kuchni. To dzięki nim udają nam się wypieki i ulubione dania, którymi raczymy rodzinę i przyjaciół. Wielu ogrodników i domowych amatorów ogrodnictwa wykorzystuje je jeszcze w jednym celu, bowiem do odżywiania roślin ogrodowych i doniczkowych. Jak zrobić nawóz z drożdży i czego nie podlewać drożdżami?

Sprawdź: Zmieszaj z wodą i spryskaj mszyce. Szkodniki same pospadają z liści

Jak zrobić nawóz z drożdży? Możesz stosować go do końca lata

Niektórzy inwestują w drogie, sklepowe nawozy, podczas gdy odżywcze mieszanki można przygotować samodzielnie w domu. W przypadku mieszanki z drożdży sytuacja jest bardzo prosta. Wystarczy, że rozpuścisz 100 g produktu w 10 l ciepłej wody i odczekasz około 1 godzinę. Później możesz bez oporów podlać rośliny. Gotowego nawozu nie trzeba rozcieńczać i można go stosować mniej więcej co dwa tygodnie. Najskuteczniejsze działanie przyniesie zarówno wiosną, jak i pod koniec lata. Choć zdrowotna mieszanka sprawdzi się dla wielu roślin, kilku z nich lepiej nimi nie podlewaj.

Sprawdź: Wyjmij z lodówki, posiekaj i zalej wodą. Ten oprysk jest niezawodny nie tylko na kleszcze

Czego nie podlewać drożdżami? Nawóz zepsuje smak dwóch warzyw

Nawóz z drożdży niestety nie sprawdzi się zastosowany na cebulę i ziemniaki. Wszystko ze względu na to, że wpłynie niekorzystnie na ich smak. Jeśli będziemy podlewać te warzywa regularnie drożdżami, po zbiorze okaże się, że nie smakują tak dobrze, jak chcieliśmy. Zamiast tego na ziemniaki sprawdzą się różne przygotowane w domowych warunkach gnojówki, a cebuli pomoże nawóz organiczny, na przykład obornik lub kompost. W przypadku innych roślin nie ma żadnych oporów do stosowania domowej mieszanki z drożdży.

Sprawdź: Najlepszy sposób na muchy w kuchni? Wypróbuj trik z kubeczkiem. Problem zniknie w 30 minut

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo