Wyjmij z lodówki, posiekaj i zalej wodą. Ten oprysk jest niezawodny nie tylko na kleszcze

Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu? Oprysk z naturalnych składników może pomóc wyeliminować problem nie tylko tych niebezpiecznych pasożytów. Świetnie sprawdzi się także na mszyce.

Kleszcze stanowią niebezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Najczęściej czekają na potencjalną ofiarę w wysokich trawach, krzewach lub też na niższych partiach drzew. Coraz częściej możemy się na nie natknąć nie tylko w lasach, ale i przydomowych ogródkach. Jak z nimi walczyć? Warto skorzystać z domowych oprysków, które są całkowicie bezpieczne dla roślin.

Co na kleszcze w ogrodzie? Oprysk z cebuli poradzi sobie nie tylko z tym problemem

Przygotowanie oprysku z cebuli jest banalnie proste i szybkie. Wystarczy posiekać 50 g cebuli (bez obierania) i zalać 5 litrami wody. Taki wywar gotujemy przez około 30 minut. Następnie odstawiamy go do ostygnięcia. Później wystarczy przelać roztwór do butelki z atomizerem i gotowe. Nie trzeba go rozcieńczać. Oprysk można stosować na wszystkie rośliny w ogrodzie. Co ważne, wykurzy on nie tylko kleszcze. Doskonale poradzi sobie również z mszycami czy przędziorkami. Spryskując nim pomidory, możemy też zapobiec rozwojowi zarazy ziemniaczanej.

Czym opryskać podwórko od kleszczy? Domowe sposoby, które warto znać

Do przygotowania oprysku nada się również chrzan. 150 g korzenia należy posiekać, zalać 5 l wody i odstawić na minimum 12 godzin. Po tym czasie, podobnie jak w przypadku oprysku z cebuli, możemy go bez rozcieńczania przelać do butelki z atomizerem.

Dodatkowo warto w ogrodzie zasadzić wrotycz. Jest to jeden z najskuteczniejszych odstraszaczy na kleszcze. Wszystko przez charakterystyczny zapach, który przepędza niechcianych gości. Dobrą alternatywą o podobnym działaniu jest kocimiętka.

Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general