Jak odpieluchować dziecko w 72 godziny? Ta mama stosuje zasadę “3P”

Pewna mama dwójki dzieci odkryła sposób, jak odpieluchować dziecko w 72 godziny i wypróbowała go na swoim dwuletnim synu. Teraz dzieli się trikiem na TikToku, a niektórzy rodzice nie mogą uwierzyć, że to działa. Jak odpieluchować dziecko krok po kroku?

Nauka korzystania z nocnika bywa stresującym czasem zarówno dla rodziców, jak i dla maluchów. Według tiktokerki Courtney Ryrie publikującej nagrania pod nazwą @scottishcourt odpieluchowanie każdego dziecka może zająć nie więcej niż 72 godziny. Metodę określiła nazwą “3P”. Każdy może wypróbować ją samodzielnie w domu, ale jak to zrobić?

Sprawdź: Zawsze noszę pieluchę dla dzieci na plażę. Ten prosty trik oszczędza mi nerwów

Wyjaśniła, jak odpieluchować dziecko w 72 godziny. Na czym polega „zasada 3P”?

Courtney Ryrie pochodzi ze Szkocji, ale obecnie mieszka na Florydzie. Kobieta regularnie udostępnia w sieci treści związane z macierzyństwem. Jakiś czas temu opublikowała filmik instruktażowy dotyczący korzystania z nocnika i uważa, że działa ona wręcz jak magia. Czym jest szerzona przez Courtney “zasada 3P”? Nazwa wzięła się od trzech angielskich słów: perseverance, patience i praise, które tłumaczymy jako wytrwałość, cierpliwość i pochwała.

W pierwszej kolejności należy zaplanować trzy dni, które całkiem poświęcimy dziecku i nie będziemy w ogóle wychodzić z domu i zajmować się czymś innym. Gdy wiemy już, kiedy zaczniemy odpieluchowywanie, należy podawać malcowi dużo płynów do picia i umieszczać je na nocniku mniej więcej co 10 minut. – Wytrwałość. To jest najważniejsze w pierwszym dniu bez względu na to, ile czasu zajmie dziecku zrozumienie – powiedziała Courtney. Kobieta wyznała, że w przypadku jej dzieci sprawdziło się stosowanie metody przez cały dzień, aż do późnej pory wieczornej. – Pod koniec pierwszego dnia powiedział “muszę siusiu”, więc zaprowadziliśmy go do toalety. Kolejnego dnia poszedł tam już sam. To było świetne – podzieliła się sukcesem Courtney.

Sprawdź: Wielu rodziców popełnia ten błąd. Instruktorka pływania ostrzega: jednorazowa pielucha to za mało

Jak odpieluchować dziecko bez stresu? Musisz wykazać się cierpliwością

Courtney uważa, że w czasie odpieluchowywania dziecka należy wykazać się ogromną cierpliwością, nawet gdy w trakcie procesu zdarzy mu się “wypadek” To drugi element “zasady 3P”. – Potrzebujesz cierpliwości, a powodem jest to, że pierwszego dnia będzie dużo wypadków – powiedziała. Okazuje się, że w przypadku jej dziecka już pod koniec pierwszego dnia było znacznie mniej “wypadków”, a drugiego problem w ogóle nie wystąpił.

Nie zapomnij o pochwale. Jak odpieluchować w trzy dni?

Courtney postanowiła nagradzać synka za każdym razem, gdy udało mu się skorzystać z nocnika i zasugerowała innym rodzicom, by stosowali własne formy pochwały dla dziecka. To trzeci i ostatni element “zasady 3P”. – Wiwatuj, świętuj, podnoś dziecko, daj mu nagrodę: naklejkę, cukierek, zabawkę. Cokolwiek, co miałoby je zmotywować – poradziła.

@scottishcourt The long awaited 3 day potty training video! #pottytraining #toddlertok #momtok #3Pmethod #toddlermom #sahm ♬ original sound – Courtney Ryrie-Novack

Sprawdź: Ten jeden fakt o chrzcie, o którym rodzice nie mają pojęcia! Ksiądz z TikToka wyjaśnia

Internauci komentują “zasadę 3P”. Pod nagraniem pojawiły się komentarze rodziców

Pod nagraniem Courtney szybko pojawiły się komentarze rodziców, którzy również przechodzili przez trudny czas odpieluchowywania. Niektórzy pochwalili zaprezentowaną metodę, podczas gdy inni podzielili się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami.

Mówią, że 3 lata to średni wiek, w którym maluchy są gotowe do nauki korzystania z nocnika.

Mój syn nie chce siedzieć na nocniku, boi się i nie lubi zdejmować pieluchy.

Bardzo dziękuję! Myślę, że spróbuję tego, gdy Havana skończy 2 lata.

Sprawdź: Nie wszyscy rodzice dostaną 800 plus. Rząd przyjął ustawę, ale zasady pozostają bezlitosne

Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general