Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023? Te zadania poszły najgorzej, a najbardziej zaskoczył… ślimak!

W poniedziałkowy poranek 3 lipca absolwenci szkół podstawowych poznali wyniki egzaminów, do których przystąpili pod koniec maja. Nie wszyscy są zadowoleni ze swoich rezultatów, szczególnie że tegoroczna rekrutacja będzie znacznie trudniejsza ze względu na ponowną kumulację roczników. Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne do odbioru 2023? Gdzie można je sprawdzić?

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023? O której wyniki E8?

Wyniki egzaminów ósmoklasisty 2023 zostały ogłoszone w poniedziałek 3 lipca. Krótko po godzinie 8.00 uczniowie oraz ich rodzice mogli poznać rezultaty majowych zmagań, logując się na indywidualne konta w elektronicznym systemie ZIU (login oraz hasło do profili powinna udostępnić szkoła przed zakończeniem roku). Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu zdający będą mogli odebrać już w najbliższy czwartek, 6 lipca.

Od godziny 10.00 3 lipca uczniowie oraz mają możliwość składania wniosków o wgląd do prac. Można dzięki temu dokładnie policzyć punkty oraz zweryfikować, czy punkty na pewno zostały poprawnie policzone.

Zobacz: Chętnych nawet kilkanaście razy więcej niż miejsc. Rekrutacja do szkół średnich to dramat tysięcy uczniów. “Czy gdzieś się dostanę?”

Od której godziny są wyniki egzaminu ósmoklasisty? Te zadania poszły najgorzej

Kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu indywidualnych wyników Centralna Komisja Egzaminacyjna ujawniła, jak wyglądają tegoroczne średnie rezultaty. Już na pierwszy rzut oka łatwo stwierdzić, że nie ma wielkiej różnicy między ubiegłym rokiem. Jak przedstawia się średnia punktów w 2023 roku?

  • 66% z języka polskiego (60% w zeszłym roku),
  • 53% z matematyki (57% w zeszłym roku),
  • 66% z języka angielskiego (67% w zeszłym roku),
  • 53% z języka niemieckiego (50% w zeszłym roku), 
  • 68% z języka rosyjskiego,
  • 82% z języka francuskiego,
  • 69% z języka hiszpańskiego,
  • 69% z języka włoskiego.

Nie wszyscy uczniowie są zadowoleni ze swoich rezultatów, zdając sobie sprawę, że tegoroczna rekrutacja będzie wyjątkowo trudna. Podkreślają, że w tym roku zadania były naprawdę trudne – na polskim zaskoczyło przede wszystkim zadanie ze ślimakiem, ale sporym wyzwaniem był także bardzo nieoczywisty temat rozprawki. Na egzaminie z matematyki najwięcej trudności sprawiło zadanie otwarte na obliczanie wysokości trójkąta.

Sprawdź: O której godzinie są wyniki rekrutacji 2023? Rodzice i uczniowie narzekają. “Połowa wakacji zmarnowana”

Rodzice i uczniowie pytają o wyniki E8

O której godzinie są wyniki egzaminów 2023?

3 lipca po godzinie 8.00, od 10.00 można natomiast składać wnioski o wgląd do prac.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 godzina?

o 8.00 w poniedziałek 3 lipca.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo