Kulkę folii aluminiowej wrzucam do gotującej się wody. W 10 minut pozbywam się nieznośnego problemu

Najczęściej zawijamy w nią żywność, jednak folia aluminiowa ma znacznie więcej zastosowań, które mogą okazać się w domu nieocenione. O jakich mowa? Zdradzamy kilka z nich.

Kupimy ją niemal każdym sklepie spożywczym i markecie za około 5 zł. Folia aluminiowa świetnie nadaje się natomiast nie tylko podczas przygotowywania posiłków. Jej ukryte funkcje mogą znacznie ułatwić życie.

Sprawdź: Papier do pieczenia – Która strona na blachę, a która do ciasta?

Folia aluminiowa – która strona do czego? To ma znaczenie

Nie bez powodu jedna strona folii jest matowa, a druga błyszcząca. Wiele osób popełnia błąd, nie zwracając uwagi, jaką z nich wykorzystuje podczas pieczenia. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu obróbki, lub też zachowaniu wyżej temperatury na dłużej, to matowa część zawsze powinna znajdować się na zewnątrz. Zawinięcie zaś matową stronę od wewnątrz pozwoli utrzymać świeżość dłużej oraz zapobiegnie nagrzewaniu się posiłku.

Sprawdź: Ręcznik papierowy zawsze kroję na pół. Niewiele osób zna ten trik

Jak korzystać z folii aluminiowej? Przyda ci się nie tylko do pieczenia

Zastosowanie folii to duże ułatwienie podczas sprzątania. Srebrna biżuteria nie błyszczy już jak kiedyś? A może sztućce straciły swój blask? Wystarczy zagotować w garnku 2 litry wody z łyżeczką cukru i sody oczyszczonej. Gdy rozpuszczą się, dorzucamy kulkę z folii aluminiowej. Do takiej mieszanki wkładamy sztućce i gotujemy 10 minut. Następnie wyjmujemy, myjemy z dodatkiem płynu do mycia naczyń i polerujemy. Błysk aż będzie bił po oczach. Taką kulkę możemy też wykorzystać, wrzucając do zmywarki. Usuniemy dzięki temu nieestetyczny nalot z zastawy. Zimą folia aluminiowa przyda się do ocieplenia mieszkania. Owijając nią karton, a następnie wkładając go za kaloryfer, pomieszczenie będzie zdecydowanie lepiej nagrzane. Polecamy mieć też kulkę folii w kieszeni. Pocierając nią włosy, pozbędziemy się problemu elektryzujących kosmyków.

Sprawdź: Folia aluminiowa na klamkę? Na początku się śmiałam, teraz sama tak robię co wieczór

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo