Folia aluminiowa na klamkę? Na początku się śmiałam, teraz sama tak robię co wieczór

Choć początkowo trik brzmi banalnie, to na wyjazdach jest nieoceniony. Pozwala na spokojniejszy sen, a kosztuje grosze. Po co nakłada się folię aluminiową na klamkę? Podpowiadamy.

Ten kawałek sreberka zazwyczaj wykorzystywany jest w kuchni. Sprawdza się głównie podczas pieczenia, ale jak się okazuje, ma też znacznie więcej funkcji. Jedna z nich może się szczególnie przydać podczas wakacji czy delegacji, ale też śmiało można wykorzystywać ją w domu. Polega na owinięciu folią klamki. W jakim celu?

Sprawdź: Włóż folię bąbelkową do lodówki, a nie pożałujesz. Ten prosty trik daje zaskakujące efekty

Weź kawałek folii i owiń nią klamki. Spokojnie, podziękujesz nam później

Patentów na uchronienie się przed włamywaczami jest wiele. Choć folia co prawda nie jest jednym z nich, to na pewno może nam pomóc w sprawdzeniu, czy nasze mieszkanie nie wymaga zastosowania większej liczby środków ochronnych, lub też czy możemy czuć się bezpiecznie w hotelowym pokoju. W jaki sposób? Owijają folią na noc klamkę, rano będziemy mogli zobaczyć czy jest ona pognieciona lub uszkodzona. Wówczas to znak, że ktoś próbował się dostać do środka podczas gdy my spaliśmy. Osoby, które mają czujny sen, już nawet w nocy będą słyszały, że ktoś naciska na klamkę.

Sprawdź: Jak poprawnie używać folii aluminiowej? Każda strona ma inne zastosowanie. Sprawdź, a już nigdy się nie pomylisz

Nie tylko do pieczenia. Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej

Kulka z folii aluminiowej może nam pomóc w rozwiązaniu wielu uporczywych problemów. Jakich? Wrzucona do zmywarki świetnie doczyści naczynia z zaschniętych resztek jedzenia i brudu, bez obaw o porysowania. Można też nią potrzeć włosy. Nie, nie zastąpi nam grzebienia, ale dzięki temu kosmyki przestaną się elektryzować i puszyć. Latem możemy okleić folią okna, ale błyszczącą stroną do okna. Ten prosty trik spowoduje odbijanie się promieni słonecznych, a tym samym mieszkanie nie będzie się tak szybko nagrzewać. Zimą zaś folią wystarczy owinąć karton (również błyszczącą stroną od zewnątrz) i włożyć taką konstrukcję za kaloryfer. Pomieszczenie znacznie szybciej się nagrzeje.

Sprawdź: Od lat wieszam w oknie folię aluminiową. Koleżanki się śmiały, a teraz też to robią

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo