Opiekunki ze żłobka stosowały przemoc wobec dzieci? “Co żeś zrobił debilu”, “wystawię cię na zimno”. Trzy osoby zwolnione

Opiekunki ze żłobka w podwarszawskim Legionowie zostały zwolnione dyscyplinarnie. Miały ponoć stosować przemoc słowną wobec dzieci – straszyć, grozić i wyzywać. Jeden z takich incydentów został zarejestrowany przez rodzica na nagraniu. Materiały trafiły do dyrekcji, a ta miała poinformować o całej sprawie policję. Legionowo: przemoc w żłobku – co działo się w placówce?

Legionowo: przemoc w żłobku. Opiekunki miały straszyć i wyzywać dzieci

O niepokojących zdarzenia z miejskiego żłobka Motylkowy Świat w Legionowie pod Warszawą jako pierwsi poinformowali dziennikarze lokalnej “Gazety Powiatowej”. Trzy opiekunki opiekunki pracujące z grupą dwulatków zostały dyscyplinarnie zwolnione po tym, jak jeden z rodziców dostarczył nagranie potwierdzające ich niewłaściwe zachowanie. Miały straszyć i wyzywać dzieci.

Wcześniej podejrzenia rodziców miały wzbudzić dziwne reakcje maluchów na żłobek. Zaniepokojeni postanowili sprawdzić, co dzieje się w placówce. W tym celu jeden z rodziców schował włączony dyktafon do zabawki swojego dziecka. 2 lutego nagrania przekazano dyrekcji, a po zapoznaniu się z nimi już 5 lutego dyrektorka odbyło się spotkanie “z urzędnikami legionowskiego ratusza, prezydentem, pracownikiem wydziału oświaty i miejskim prawnikiem”. Podjęto decyzję o zwolnieniu i postanowiono, że o ewentualnych dalszych krokach zadecydują rodzice.

Legionowo: przemoc w żłobku
Źródło zdjęcia: https://zlobek.legionowo.pl/

Zobacz: Awantura rodziców o bal w przedszkolu. Powodem Środa Popielcowa i niefortunna zbieżność dat

„Czego ryczysz”, “zaraz wystawię Cię na zimno”

Reszta rodziców o sprawie została poinformowana niezwłocznie na zebraniu zorganizowanym 9 lutego. Opiekunki miały grozić dzieciom i obrażać je, a także używać w obecności maluchów wulgaryzmy. Cytaty z nagrań przerażają. W kierunku dzieci miały padać takie sformułowania jak: „Czego ryczysz, przestań płakać – zaraz wystawię Cię na zimno”, „Co żeś zrobił, co żeś zrobił debilu”, „Nie życzę ci źle, ale dobrze byłoby gdybyś zachorował” (cytaty za “Gazetą Powiatową”.

Jak podkreślała dyrektorka w rozmowie z rodzicami, opiekunki miały wcześniej zupełnie nieposzlakowaną opinię. Nie stwierdzono jednak, aby wobec dzieci stosowana była przemoc fizyczna. Dyrekcja i rodzice podjęli decyzję i na policję wpłynęły zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general