Ostrzegali ją, żeby nie nazywała tak córki, ale i tak postawiła na swoim. “Będą się z niej śmiać”

Rodzice wybierający szczególnie oryginalne imię dla swojej pociechy muszą czasami mierzyć się z różnymi nieprzychylnymi komentarzami. Boleśnie przekonała się o tym pewna mama, która swoim pomysłem postanowiła podzielić się na TikToku. Obserwatorzy nie byli aż tak zachwyceni.

Mimo ostrzeżeń zdecydowała się nazwać tak córkę

Wybór imienia dla dziecka to oczywiście decyzja należąca wyłącznie do rodziców. Najważniejsze, żeby to im się podobało i dobrze kojarzyło. Warto jednak mieć na uwadze, czy dane imię nie sprawdzi dziecku problemów w przyszłości i jak ogólnie jest przez otoczenie postrzegane. W ten sposób być może uda się uniknąć przykrych komentarzy czy dokuczania ze strony rówieśników.

Większość rodziców bierze pod uwagę te czynniki. Dobrze przemyślała je również Lisa-Marie, mama z TikToka, która na swoim koncie udostępniła nagranie córeczką. Sądząc po komentarzach, nie wszystkim spodobało się, jakie kobieta wybrała imię dla swojej pociechy. Lisa-Marie nazwała córkę Blubelle, a imię to pochodzi od nazwy kwiatu – dzwonka.

@herecometwins

Replying to @maranwe2 bluebelle is a gorgeous name and I have no idea why someone would feel the need to comment on a video of a baby about her name 🤦🏼‍♀️ #babynames #uniquenames #uncommonnames #girlnames #babynames #cutebabynames #rude #scrollalong #scrollalongkaren #bluebelle #cute #cutebaby #cutebabytiktok ♬ original sound – Lisa-marie

Część komentujących nie podziela entuzjazmu młodej mamy i uważa, że imię to jest zbyt dziwaczne i nietypowe. Ich zdaniem dziewczynka w przyszłości może paść ofiarą kpin ze strony rówieśników z powodu tak oryginalnego imienia. Inni jednak mają wręcz przeciwną opinię – imiona kwiatowe wracają do mody na Wyspach Brytyjskich i być może wkrótce przybędzie dziewczynek o takim imieniu.

Zobacz: To imię kojarzy się z księżycem i nosiła je koleżanka Harry’ego Pottera. Niektórzy nazywają tak psy

Najbardziej oryginalne imiona w Polsce 2023

Niedawno zostało opublikowane oficjalne zestawienie imion nadawanych dzieciom w I połowie bieżącego roku. W pierwszej dziesiątce królują oczywiście takie propozycje jak Zofia, Zuzanna czy Hanna, ale w poszukiwaniu oryginalnych imion, warto zajrzeć na sam dół listy. Rodzice znajdą tam sporo nietypowych, ale interesujących propozycji takich jak:

  • Balbina – nadane 2 razy w I połowie 2023 roku,
  • Ludwika – nadane 2 razy w I połowie 2023 roku,
  • Augustyna – nadane 2 razy w I połowie 2023 roku,
  • Mirabela – nadane 2 razy w I połowie 2023 roku,
  • Eugenia – nadane 4 razy w I połowie 2023 roku,
  • Maryla – nadane 4 razy w I połowie 2023 roku,

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo