Poznań. Atak nożownika na grupę przedszkolaków. Ranny 5-latek nie żyje

Do tragedii doszło na poznańskim Łazarzu. Niespodziewanie napastnik zaatakował nożem grupę przedszkolaków, którzy byli na spacerze z opiekunkami. Jedno z dzieci zostało ciężko ranne i – jak informują media – lekarze długo walczyli o jego życie. Niestety chłopiec zmarł. Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy Onetu wynika, że nożownik został już zatrzymany przez policję.

Atak nożownika na grupę przedszkolaków w Poznaniu. 5-latek reanimowany

Około godziny 10.00 nieznany mężczyzna zaatakował grupę przedszkolaków, które były na spacerze pod opieką nauczycielek. Do napaści doszło w rejonie ulic Karwowskiego i Łukasiewicza na poznańskim Łazarzu.

Napastnik najpierw groził dzieciom, a następnie niespodziewanie wyjął nóż i poważnie ranił 5-latka. Po ataku uciekł z miejsca zdarzenia. Z doniesień medialnych podawanych m.in. przez radio RMF FM wynika, że walka o życie chłopca trwała bardzo długo. Świadkowie zdarzenia od razu wezwali karetkę, a pogotowie przybyło na miejsce po zaledwie 4 minutach.

Ratownicy od razu podjęli akcję reanimacyjną. Chłopiec został następnie przetransportowany do szpitala. 5-latek otrzymał cios w klatkę piersiową i jego stan był bardzo ciężki. Niestety mimo wysiłków lekarzy dziecko zmarło.

Zobacz: Rodzice są przerażeni, ta zabawa nigdy nie powinna dotrzeć do dzieci. Skibidi Toilets – niepokojący trend podbija internet i budzi grozę

Nożownik zatrzymany przez policję

Policja natychmiast rozpoczęła pościg za zbiegłym nożownikiem. Wkrótce mężczyzna został ujęty. Jak informuje rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, napastnikiem okazał się mężczyzna w podeszłym wieku, prawdopodobnie 71-latek.

Mężczyzna został już przesłuchany. Funkcjonariuszom nie udało się jednak na razie ustalić, jakie motywy nim kierowały i dlaczego doszło do ataku. Policjanci rozmawiają również ze świadkami zdarzenia oraz zabezpieczają nagrania z monitoringu.

Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general