Rolety dzień-noc wyczyścisz bez zdejmowania i szorowania. Teściowa oczom nie uwierzy

Coraz więcej osób decyduje się na zakup rolet dzień-noc, gdyż są nie tylko wygodne, ale i praktyczne. Niestety szybko okazuje się, problem sprawia ich wyczyszczenie. Jak to zrobić, by ich nie uszkodzić a jednocześnie porządnie je umyć? Podpowiadamy.

Rolety dzień-noc mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że na ich instalację w domu decyduje się coraz więcej osób. Dzięki nim zapanujesz nad ilością światła dostającego się do pomieszczenia, a dodatkowo uchronisz mieszkanie od wzroku gapiów wieczorami. Czyszczenie rolet dzień-noc spędza jednak sen z powiek wielu osób. Niestety mało kto wie, że nie musi to być ani trudne, ani pracochłonne. Sprawdź, jak wyczyścić rolety dzień-noc i to bez ich zdejmowania. Okazuje się, że nie potrzebujesz specjalistycznych środków czyszczących. Oto co należy zrobić.

Sprawdź: Czym wyczyścić deskę sedesową?

Jak usunąć plamy z rolet dzień i noc? Wykorzystaj to, co masz w domu

Dużym problemem, przez który będzie trzeba porządnie wyczyścić rolety, są odchody owadów i inne plamy, które po sobie zostawiają. Niestety wymagają one szczególnej uwagi, gdyż rolety należy czyścić na mokro. Na początek wykorzystaj zwykłą wodę i czystą ściereczkę. Delikatnie zwilżaj i pocieraj rolety wzdłuż pasów na materiale. Co jakiś czas wymieniaj wodę na czystą i działaj dalej. W przypadku trudnych do usunięcia plam możesz dodać do wody kilka kropli szarego mydła. Nie przesadź jednak z ilością, by nie pozostawić na roletach brzydkiego osadu.

Pamiętaj, by rolety dzień-noc czyścić tylko delikatną i miękką ściereczką. Należy robić to bardzo delikatnie, by nie uszkodzić materiału. Niestety takie rolety nie należą do tanich, dlatego większość z nas chciałaby, by mogły posłużyć jak najdłużej.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Jak wyczyścić brudne rolety dzień-noc? Nie zapomnij, by dbać o nie na co dzień

Oprócz znajomości trików na czyszczenie rolet warto też wiedzieć, jak dbać o nie na co dzień, by nie ulegały zbyt szybko nieestetycznym zabrudzeniom. Zwróć uwagę na to, by powierzchnia się nie kurzyła. Przeczyszczaj ją regularnie szczotką z miękkim włosiem – nawet raz w tygodniu. Zwróć uwagę, by nie pomijać każdego zakamarka, w którym może gromadzić się brud.

Sprawdź: Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo