Skandal z księżmi w Dąbrowie Górniczej. Jeden z duchownych przygotowywał dzieci do pierwszej komunii. Rodzice nie dopuszczą do uroczystości?

Seksimpreza księży z udziałem pracownika seksualnego odbiła się głośnym echem w całej Polsce. Skandal, do którego doszło w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, może mieć dalsze, poważne konsekwencje. Afera wzburzyła także rodziców dzieci, które w tym roku przygotowywał do komunii jeden z uczestników “zabawy” – ksiądz Tomasz Z. Część z nich planuje zbojkotować uroczystość.

Skandal na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Rodzice reagują

Rodzice dzieci, które przygotowywały się do sakramentu pierwszej Komunii Świętej w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, nie kryją oburzenia, a nawet planują bojkot uroczystości w tym kościele. Ich decyzja to pokłosie głośnego skandalu z udziałem tamtejszych duchownych, który parę dni temu ujrzał światło dzienne.

W mieszkaniu księdza Tomasza Z. odbyła się seksimpreza, w której uczestniczyli inni duchowni oraz męska prostytutka. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ pracownik seksualny zasłabł i stracił przytomność najprawdopodobniej ze względu na to, że zaszkodziły mu środki na potencję. Jeden z uczestników wezwał pogotowie, ale gdy ratownicy przybyli na miejsce, inni księża nie chcieli ich wpuścić, dlatego konieczna była także interwencja policji.

Jak informuje portal sosnowiec.wyborcza.pl, szczególnie zbulwersowani całą sytuacją są rodzice dzieci komunijnych z tej parafii. Okazuje się, że Tomasz Z. był jednym z księży przygotowujących młodych parafian do pierwszej komunii.

Zajęcia w szkole prowadziła katechetka, a ksiądz odpowiadał za przygotowania w kościele. Prowadził msze dla dzieci, różańce. Był bardzo sympatyczny, wesoły, dzieci go bardzo lubiły i niektórzy rodzice chcieli, żeby uczył także w szkole zamiast katechetki.mama jednego z dzieci, wypowiedź dla dziennikarzy sosnowiec.wyborcza.pl

Zobacz: Zaginięcie Krzysztofa Dymińskiego. Najnowszy trop wiedzie do Wielkopolski. Czy to poszukiwany jest widoczny na nagraniu? Rodzice mają podejrzenia

Pierwsza komunia zostanie zbojkotowana?

Część rodziców rozważa zbojkotowanie uroczystości Pierwszej Komunii i zapowiadają, że ich pociechy mogą w ogóle nie przystąpić do tego sakramentu. Nie wszyscy chcą jednak podejmować tak radykalne decyzje i proponują po prostu przeniesienie uroczystości i zorganizowanie jej w innej parafii.

Sprawdź też:

Źródła:
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo