Zmieszaj z wodą i obficie spryskaj kabinę. Grzyb i kamień znikną w 10 minut

Jak wyczyścić prysznic? Zapomnij o śmierdzącej przez kilka dni chemii. Wystarczy mieszanka wody i produktu z kuchennej szafki. Zapach, choć też dla niektórych drażniący, szybko wywietrzeje.

Regularne sprzątanie to podstawa. Niestety panująca w łazience wilgoć sprzyja powstawaniu grzyba i smrodu, więc należy zadbać, aby nie dopuścić do jego powstania. Jak to zrobić? Zamiast sięgać po drogie środki sklepowe, lepiej wypróbować sposoby naszych babć. Są znacznie skuteczniejsze i jednocześnie tańsze.

Sprawdź: Czym wyczyścić deskę sedesową?

Czym usunąć grzyb z prysznica? Ocet to najbardziej naturalne rozwiązanie problemu

Czarne plamy najczęściej powstają na silikonie i między fugami. Gdy tylko je zauważymy należy działać od razu. Tutaj przyda się ocet i woda, które trzeba rozrobić w proporcji 1:2. Najlepiej przelać roztwór do butelki z atomizerem, dokładnie spryskać kabinę prysznicową, a następnie zostawić na 10 minut. Po tym czasie delikatnie szorujemy gąbką płytki i kabinę. Na trudniejsze przypadki przyda się zaś pasta z wody, sody oczyszczonej i octu. Łączymy składniki do uzyskania gęstej papki, również nakładamy na pleśń i zostawiamy na 10 minut. Później szorujemy, spłukujemy i gotowe.

Sprawdź: Wyczyść kratkę z okapu produktem za 2 zł. Obślizgły tłuszcz zniknie w 15 minut

Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Jeden przepis wiele możliwości

Mieszanka wody z octem świetnie upora się także z kamieniem. Jak widać uniwersalny przepis za grosze może rozwiązać wiele problemów. Postępujemy podobnie jak wyżej, czyli łączymy w proporcji 1:2, pryskamy kabinę i zostawiamy na 10 minut. Później spłukujemy i przecieramy szmatką. Dobrym zamiennikiem będzie ewentualnie kwasek cytrynowy w płynie. Na 200 ml wody potrzeba 2 łyżek. Warto jednak używać go w ostateczności, gdyż na niektórych powierzchniach może tworzyć przebarwienia.

Sprawdź: Teściowa zdradziła mi trik na czystą i pachnącą pralkę. Wlewa do bębna jedną rzecz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo