Zmieszaj z ziemią lilii jeszcze w sierpniu. Za rok nie doliczysz się kwiatów

Lilie kwitną każdego roku na przełomie lipca i sierpnia. Jeśli tegoroczne kwiaty nie są zbyt okazałe, możesz to zmienić. Okazuje się, że dzięki prostemu trikowi lilie zachwycą już w przyszłym roku. Wystarczy zrobić jedną rzecz.

Praktycznie każdy z nas lubi lilie, które nie dość, że są piękne, to jeszcze cudownie pachną. Obok róż to jedne z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych. Ozdabiają zarówno zadbane rabaty, jak i klasyczne ogórki. Choć są proste w uprawie, czasem ich kwiaty nie są tak bujne, jak byśmy tego chcieli. Okazuje się, że można to zmienić prostym sposobem. Wystarczy, że nie zapomnisz zrobić w tym roku jednej rzeczy, a w przyszłym sezonie kwiatów będzie o wiele więcej.

Sprawdź: Ta roślina bije na głowę petunie i pelargonie. Udekoruj nią balkon i rabaty. Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości

Prosty nawóz do lilii. Wypróbuj teraz, a za rok zachwycą kwiatami

Lilie w zależności od rodzaju kwitną zazwyczaj przez trzy tygodnie – między czerwcem a sierpniem. Z tego względu możesz zdecydować się na kilka odmian, dzięki czemu będziesz cieszyć się kwiatami przez cały ten czas. Okazuje się, że lilie nie wymagają skomplikowanego nawożenia. Roślinę warto już teraz podsypać kompostem organicznym, dzięki czemu w przyszłym roku będzie o wiele silniejsza i zdrowo się rozwinie. Nawóz należy też mieszać z podłożem każdej wiosny i podczas sadzenia cebulek nowych do ziemi.

Sprawdź: Kiedy przycinać tuje? Ten termin to ostatnia okazja. Zrób to, a zachwycą w kolejnym sezonie

Jak pielęgnować lilie? Zwróć uwagę na stanowisko

W trosce o zdrowe i bujne kwiaty nie możesz też zapomnieć o ich wymaganiach. Przede wszystkim zwróć uwagę, że lilie nie znoszą suszy. Nie można więc zapominać o regularnym podlewaniu, jednak skupiaj się tylko na glebie, omijając liście i kwiaty. Jeśli doprowadzisz do przesuszenia, wszystkie kwiaty opadną, a lilia straci na urodzie. Należy też pamiętać, by regularnie pozbywać się przekwitniętych płatków i suchych liści. Cięcie lilii można przeprowadzić jesienią i należy to robić przy ziemi. Gleba, w której rozwijają się lilie, powinna być żyzna, przepuszczalna i o kwaśnym pH. Warto zapewnić roślinie słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru stanowisko. Jeśli podmuchy będą zbyt silne, kwiaty się położą.

Sprawdź: Jak i kiedy sadzić czosnek zimowy? Zastosuj zasadę 5:7. Główki będą ogromne

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo