Fasolka szparagowa z bułką tartą i masłem to przeszłość! Jest smaczniejszy sposób na jej podanie

Lato to czas, w którym wiele osób czeka na truskawki, maliny, bób czy fasolkę szparagową. Ta ostatnia propozycja najczęściej serwowana jest w połączeniu z masłem i bułką tartą. Mamy jednak lepsze sposoby na jej przygotowanie.

Zarówno zielona, jak i żółta fasolka szparagowa to źródło witaminy A, C, magnezu oraz wielu innych cennych składników. Jej spożywanie przyczynia się do obniżenia złego cholesterolu i przyspieszenia pracy jelit, dzięki dużej zawartości błonnika. Dodatkowym atutem jest niska kaloryczność. W 100 g znajduje się bowiem 31 kcal. Zmienia się to, jednak gdy zalewamy ją zasmażką z masła i bułki tartej. Jak zachować smak, ale też jej właściwości? Podpowiadamy.

Sprawdź: Ani masło, ani bułka tarta. Te proste przyprawy sprawią, że kalafior rozpłynie się w ustach

Ile gotować fasolkę szparagową? Potrzebuje niewiele czasu

Chcąc skrócić czas obróbki termicznej, warto zacząć od namaczania fasolki szparagowej w wodzie. Najlepiej zrobić to we wrzątku przez minimum godzinę. Po tym czasie odcinamy końcówki fasolki i zalewamy ją nową wodą. Sól dodajemy dopiero po zagotowaniu się wody – 2 łyżeczki na dwa litry. Od momentu zagotowania trzymamy ją od 5 do 15 minut, w zależności czy jest to młoda, czy stara fasolka. Aby mieć pewność, czy jest gotowa, wbijamy w nią widelec. Jeśli jest miękka, to możemy ją odlać. Na koniec wystarczy przepłukać ją pod zimną wodą.

Sprawdź: Zapomnij o bułce tartej. Dzięki tej panierce schabowemu nikt nie da rady się oprzeć

Co zamiast bułki tartej do fasolki szparagowej? Zapomnij o klasycznej zasmażce

Co zrobić z tak ugotowaną fasolką? Możliwości jest wiele! Pierwszą z nich jest po prostu dodanie ulubionych ziół np. kolendry, koperku, a nawet mięty. Świetnie połączenie stworzy z nutą cytrynową. Wystarczy 2 łyżki masła wymieszać z odrobiną soku z cytryny i polać fasolkę. Doskonale będzie smakowała również z oliwą i dodatkiem świeżego czosnku. Dla nieco bardziej wymagających podniebień polecamy zapieczenie jej z parmezanem, a następnie posypanie prażonymi migdałami. Osoby dbające o kaloryczność z powodzeniem parmezan mogą zastąpić płatkami drożdżowymi nieaktywnymi.

Sprawdź: Ten przepis na obiad ze szparagami pokocha każdy. Genialne połączenie, które można jeść codziennie

Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general