Bierz 15 zł i leć do apteki. Z tym olejem włos ci więcej z głowy nie spadnie

Już nasze babcie doskonale wiedziały jak prostym sposobem uzyskać mocne, lśniące i sprężyste włosy. Nie stosowały drogich zabiegów nawilżających i nie chodziły na kilka godzin do fryzjera. To wszystko uzyskiwały szybkim, domowym sposobem – nakładały olej rycynowy.

Błyskawiczne działanie oleju rycynowego przekonało do siebie niejedną kobietę. Bogaty skład i prostota w użyciu pozwalają w krótkim czasie, uzyskać doskonałe efekty nie tylko na włosach.

Sprawdź: Szatyn a brunet

Olej rycynowy na włosy. Co zawiera?

Bogaty skład oleju rycynowego stanowi doskonałą miksturę na wypadające włosy. Pobudza mikrokrążenie krwi i skutecznie przyczynia się do zwiększenia porostu włosów. Dzięki zawartości kwasu rycynolowego ma działanie antybakteryjne i regulujące ph skóry głowy. Jest to bardzo ważne przy włosach przetłuszczających się. Dodatkowo zawiera dużo witaminy E, która jest naturalnym antyoksydantem. Przeciwdziała infekcjom skóry głowy i zapobiega powstawaniu łupieżu.

Sprawdź: Te fryzury są absolutnie passé i postarzają! Unikaj fryzur, które dodają lat

Olej czy olejek? Jak poprawnie wybrać produkt

Nazwy „olej” i „olejek” nie są tożsame. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie produktów. Olej rycynowy wskazuje nam na czysty, prostu skład. Natomiast olejek jest już połączeniem różnych olejów w skład którego może wchodzić olej rycynowy, ale nie zawsze wiadomo w jakiej ilości.
Jest to bardzo ważne, ponieważ wybierając olej, musimy nastawić się na gęstą zawartość, trudno nakładającą się. Wtedy należy rozcieńczyć produkt z innym olejem np. oliwą z oliwek. Zmniejszy to problemy z aplikacją. Dodatkowo olej rycynowy zmniejsza przetłuszczanie się włosów, wiec używając go do suchej skóry głowy możemy zwiększyć jej przesuszenie. W takim wypadku należy go mocniej rozcieńczyć.

Sprawdź: Olej z wiesiołka w ciąży [działanie, dawkowanie, właściwości i opinie]

Maseczka z oleju rycynowego. Sposób nie tylko na włosy, ale i regenerację po hybrydzie

Oleju rycynowego możemy używać zarówno na włosy suche jak i mokre. Po rozrobieniu go z innym olejem, nakładamy grubszą warstwę na skórę głowy. Możemy dodać do tego soku z cytryny, jednak nie jest to warunek konieczny. Taką maskę możesz zostawić na około 40 minut lub nawet na całą noc. Pamiętaj jednak, by później dokładnie umyć włosy. Regularne stosowanie 1 -2 razy w tygodniu spotęguje efekty.

Olej rycynowy wspomaga również rzęsy, brwi i paznokcie. Tak jak w przypadku włosów na głowie, olej wspomoże rzęsy i brwi w szybszej regeneracji i wzroście. Dodatkowo nada im naturalnego, zdrowego blasku. Kiedy go nakładać? Najlepiej na noc. Należy zamoczyć w oleju patyczek kosmetyczny lub starą szczoteczkę do rzęs i delikatnie wczesać miksturę. Rano wystarczy zmyć ciepłą wodą.
Jeśli chodzi o paznokcie olej rycynowy natłuści je, wzmocni i zapobiegnie rozdwajaniu. Wystarczy wmasować niewielką ilość w skórki i płytkę paznokcia. Pozostaw go na 10 – 15 minut. Możesz również delikatnie podgrzać olej (pamiętaj, żeby go nie zagotować!) i zamoczyć w nim paznokcie na około 20 minut. Po tym czasie bardzo dokładnie umyj ręce. Takie zabiegi warto powtarzać codziennie lub przynajmniej kilka razy w tygodniu.

Sprawdź: Ssanie oleju: na co pomaga i jak wykonać ajurwedyjski rytuał płukania ust olejem?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo