Co można siać w sierpniu? To idealny miesiąc dla tych upraw. Sąsiadce oko zbieleje

W sierpniu możesz postawić na uprawę wielu warzyw, kwiatów, krzewów i drzew. Okazuje się, że dla niektórych drugi miesiąc lata to wręcz idealny czas. Sprawdź, na które gatunki się zdecydować, by w niektórych przypadkach jeszcze jesienią cieszyć się pięknymi okazami w ogrodzie.

Jeśli chcesz posadzić rośliny w sierpniu, najlepiej zrobić to jeszcze w pierwszej połowie miesiąca. Późniejszy termin może okazać się już zbyt późny. Okazuje się, że możliwości gatunkowe są ogromne. Oto nasze propozycje na wzbogacenie warzywnika i rabat jeszcze w tym miesiącu. Co można sadzić w sierpniu? Nie zwlekaj, a niektórych zbiorów doczekasz się jeszcze jesienią.

Sprawdź: Kiedy przycinać tuje? Ten termin to ostatnia okazja. Zrób to, a zachwycą w kolejnym sezonie

Co można sadzić w ogrodzie w sierpniu? Pole do popisu jest ogromne

Sierpień jest świetnym czasem na sadzenie roślin dwuletnich. Zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie sprawdzi się wysiew ozdobnych bratków. Warto pofantazjować i wybrać ulubione kompozycje kolorystyczne. Oprócz bratków możesz też posadzić malwy, stokrotki, niezapominajki, narcyzy, szachownice, tulipany i hiacynty. Wszystkie wymienione rośliny stanowią świetną i piękną ozdobę, której pozazdrości niejeden fan roślin.

Sprawdź: Jak i kiedy sadzić czosnek zimowy? Zastosuj zasadę 5:7. Główki będą ogromne

Jakie rośliny sadzimy w sierpniu? Zdecyduj się na te gatunki

W sierpniu warto też posadzić do gruntu rośliny zimotrwałe. Sprawdzą się krzewy jałowca, cyprysy, ostrokrzewy, różaneczniki i berberysy. Co teraz można siać? Oprócz krzewów i kwiatów możesz też zdecydować się na niektóre drzewa. Mowa o różnych iglakach, ale także i gatunkach owocowych, takich jak grusza, brzoskwinia, jabłoń, czereśnia i wiśnia.

Co można jeszcze siać w sierpniu? Istotne są również warzywa

W sierpniu możesz jeszcze wysiać koper ogrodowy, rzepę, rzodkiew, kapustę pekińską i chińską, roszponkę, szpinak, szczaw, sałatę, jarmuż i kalarepę. W niektórych przypadkach zbiorami będziesz mieć szansę cieszyć się nawet tegoroczną jesienią. Oprócz warzyw zwróć też uwagę na szybko kiełkujące zioła, takie jak cząber i bazylia.

Sprawdź: Zanieś wodę po kiszonych ogórkach do ogrodu. Dla niektórych odpad, dla innych drogocenny płyn

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo