Czujesz tę charakterystyczną woń? To pluskwy. Pozbądź się ich szybko i skutecznie

Pluskwa domowa to uciążliwy i trudny do usunięcia szkodnik, który żywi się ludzką i zwierzęcą krwią. Na szczęście istnieją metody, by raz na zawsze pożegnać go ze swojego życia. Dowiedz się, po czym poznać pluskwy w domu i jak pozbyć się ich domowymi sposobami.

Ugryzienie pluskwy wywołuje swędzenie i nieprzyjemne zmiany skórne. Jeśli zauważysz choć jednego szkodnika w swoim domu, szybko podejmij działania, by się go pozbyć. Jak rozpoznać, że w domu są pluskwy? Podpowiadamy proste metody i sprawdzone domowe sposoby na insekty.

Sprawdź: Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości, gdy zobaczą, jak łatwo pozbyłeś się mchu i chwastów z kostki brukowej. Pozbądź się ich raz na zawsze

Czy pluskwy przenoszą choroby? Na to warto zwrócić uwagę

Choć nie ma oficjalnych dowodów na to, że pluskwy przenoszą choroby, warto mieć się przy nich na baczności. Świadomość obecności szkodników może wpływać na poczucie niepokoju i zaburzenia snu, a nawet bezsenność. Ugryzienia pluskwy z kolei może wywołać czerwone plamy i rumienie na skórze, które znikają mniej więcej po tygodniu. Zmiany mogą swędzieć i wpływać negatywnie na codzienny komfort.

Sprawdź: Jak znaleźć komara w sypialni? Zrób jedną rzecz. Szybko pozbędziesz się owada i pogrążysz w błogim śnie

4 sygnały, że masz w domu pluskwy. Skąd się biorą?

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć w domu pluskwy, zwróć uwagę na 4 sygnały. Zauważanie ich na co dzień to oznaka, by szybko podjąć działania mające na celu pozbycie się szkodników. Na co zwrócić uwagę?

  • Ukąszenia. Ugryzienia układające się w proste linie lub trójkąty mogą oznaczać, że pochodzą od pluskiew. Które obszary najczęściej atakują? Okazuje się, że te najbardziej odsłonięte, czyli szyję, twarz, ręce, stopy.
  • Krew na pościeli. Okazuje się, że pluskwy mogą zostawiać po sobie niewielkie plamy na materiale. Zwróć na nie uwagę.
  • Nieprzyjemny zapach. Pluskwy można rozpoznać po charakterystycznej, mdłej i słodkawej woni. Przypomina nieco psujące się owoce.
  • Odchody. Pluskwy pozostawiają po sobie ciemne odchody – najczęściej w pościeli i innych materiałach.

Sprawdź: Jak często prać pościel, aby pozbyć się roztoczy? Raz na tydzień może nie wystarczyć

Jak pozbyć się pluskiew z domu? Wygrałam z pluskwami domowym sposobem

Jeśli domyślasz się, że w twoim domu są pluskwy, podejmij działania, które niestety będą wymagające. Przede wszystkim dokładnie wypierz wszystkie koce, pościele, poduszki, ubrania itd., w których mogły zagnieździć się szkodniki. Pozbędziesz się ich, stosując programy o temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Działanie warto powtarzać. Nie zapomnij też o prasowaniu. Równie ważne jest regularne, nawet codzienne odkurzanie całego mieszkania. Nie pomijaj żadnych szczelin i zakamarków i od razu pozbywaj się zawartości worka od odkurzacza, zanim pluskwy na nowo rozejdą się po pokojach. W moim przypadku pozbycie się insektów zajęło wiele dni, jednak w końcu się udało.

Usunięcie pluskiew z mieszkania jest trudne, dlatego warto zaczerpnąć pomocy specjalistów. Może się okazać, że działania fachowców będą skuteczniejsze niż domowe metody.

Sprawdź: Jak pozbyć się kreta? Ta metoda jest niezawodna i zupełnie darmowa. Gryzoń ucieknie w popłochu

Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general