Dni wolne w roku szkolnym 2023/24. Majówka jak marzenie, a to nie koniec dobrych wiadomości

Mimo że wakacje trwają ponad dwa miesiące i czasu na odpoczynek jest naprawdę sporo, to uczniowie i tak niechętnie myślą o powrocie do nauki i już na początku września sprawdzają, kiedy wypada najbliższe wolne i będzie można zrobić sobie przerwę od obowiązków. Nadchodzący rok szkolny będzie pod tym względem bardzo nierówny. Pierwszy semestr nie ułożył się bowiem zbyt korzystnie, ale kolejny z pewnością to wynagrodzi. Kiedy wypadają dni wolne w roku szkolnym 2023/24?

Dni wolne w roku szkolnym 2023/24

Chociaż rok szkolny 2023/24 rozpoczyna się dla uczniów dość pozytywnie – wracają do szkół nie 1, a dopiero 4 września, to jednak w pierwszym semestrze to w zasadzie koniec dobrych wiadomości. Ze względu na układ kalendarza najbliższe miesiące nie oferują uczniom żadnych wolnych weekendów ani dłuższego odpoczynku aż do Bożego Narodzenia. Wszystko dlatego, że w soboty wypadają dwa ważne święta: Dzień Nauczyciela 14 października i Święto Niepodległości 11 listopada. Jedyny dodatkowy wolny dzień jesienią uczniowie będą mieli w środę 1 listopada z okazji Wszystkich Świętych.

Lepiej pod tym względem zapowiada się drugi semestr, który jak zawsze rozpocznie się od ferii zimowych. Przerwa zaplanowana jest w następujących terminach:

  • 15 – 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 22 stycznia – 4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 12 – 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Zobacz: Szykują się poważne zmiany na szkolnych lekcjach WF. Uczniowie i rodzice niezadowoleni. Obawiają się nerwów i upokorzeń

Kiedy uczniowie odpoczną? Kolejna niespodzianka na koniec roku

W 2024 roku na uczniów czeka sporo niespodzianek. Przede wszystkim wyjątkowo wcześnie rozpocznie się wiosenna przerwa z okazji Wielkanocy. Potrwa od 28 marca do 2 kwietnia.

Niezwykle korzystnie zapowiada się jednak maj. Trudno wyobrazić sobie lepszy układ majówki, która rozpocznie się w środę (1 maja) i potrwa aż pięć dni (5 maja, niedziela). Po długim weekendzie startują z kolei matury oraz egzaminy ósmoklasistów, a zatem uczniowie, którzy nie przystępują do nich w tym roku, będą mogli odpocząć jeszcze dłużej.

To nie ostatnia dobra wiadomość w tym roku szkolnym. Wyjątkowo wcześnie wypada w przyszłym roku Boże Ciało, w związku z czym w końcówce maja szykuje się jeszcze jeden długi weekend – od 30 maja do 2 czerwca.

Zakończenie roku również pozytywnie zaskoczy uczniów. Wakacje rozpoczną się bowiem już 21 czerwca (piątek, oficjalny koniec roku).

Sprawdź też:

Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo