Dodaj cztery składniki do wody i umyj podłogę. Ich blask zachwyci nawet teściową. “Niesamowite!”

Regularne mycie paneli podłogowych jest ważne, jeśli chcemy utrzymać domowe powierzchnie w czystości. Niestety niektóre środki ze sklepu pozostawiają na podłodze nieestetyczne smugi. Z tego względu warto wypróbować inne, domowe mieszanki. Czym myć panele?

Wiele pań domu marzy o czystych, lśniących podłogach bez śladu plam i nieestetycznych smug. Aby osiągnąć ten efekt, warto postawić na mycie paneli środkami przygotowanymi z domowych produktów. Dzięki temu zabrudzenia znikną, a chodzenie po czystych podłogach będzie o wiele przyjemniejsze.

Sprawdź: Idealna mizeria? Przepis nie jest trudny. Wystarczy nie pominąć jednego kroku

Czym najlepiej myć panele? Wystarczą cztery składniki

Na TikToku @elnazhamai jakiś czas temu opublikowano nagranie, na którym autorka pokazała obserwującym, jak przygotowuje domowy środek do czyszczenia podłóg. Okazuje się, że zrobienie go jest niesamowicie łatwe. Co będzie ci potrzebne?

  • 1 filiżanka wody;
  • 1 filiżanka octu;
  • 1 filiżanka alkoholu dezynfekującego;
  • 3 krople płynu do mycia naczyń;
  • Opcjonalnie 8-10 kropli ulubionego olejku eterycznego dla zapachu.
  1. Połącz wszystkie produkty i zmieszaj je w butelce.
  2. Polewaj delikatnie podłogę i myj ją mopem na bieżąco lub przelej mieszankę do butelki z rozpylaczem i spryskuj panele środkiem czyszczącym.

Autorka nagrania zapewniła, że domowy płyn nadaje się do zastosowania na każdym rodzaju podłóg. Warto jednak na początku przeprowadzić test na niewielkiej powierzchni, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że panele nie ulegną zniszczeniu.

@elnazhamai Homemade Floor Cleaner! #floorcleaning #mop #homehacks #cleaningtips #floorcleaner #mopfloors #homemadecleaner #cleaningmotivation #hometips ♬ Mind Blown – Syn Cole

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Internauci dziękują za przepis na domowy płyn do podłóg. “Niesamowite!”

Pod krótkim filmikiem @elnazhamai pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci podzielili się swoimi opiniami dotyczącymi przepisu na domowy płyn do podłóg. Wiele osób pochwaliło przedstawioną metodę, jednak pojawiły się głosy, że mieszanki nie powinno się stosować na podłogach drewnianych.

Używam tego domowego rozwiązania również do blatów. Robię to już kilka lat.

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoim przepisem.

Niesamowite!

Alkohol i drewno nie są przyjaciółmi, alkohol wybieli drewno.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo