Jak często trzeba prać ubrania? Eksperci zabrali głos. Nie wszystko wrzucaj do pralki po jednym użyciu

Pranie ubrań to najszybszy sposób na usunięcie bakterii i zabrudzeń. Niektórzy zastanawiają się, jak często należy to robić. Ile razy można założyć bieliznę bez prania, a ile razy jeansy? Eksperci zabrali głos.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że niektóre ubrania zależy prać już po jednym założeniu, a z innymi lepiej poczekać. Wszystko po to, by uniknąć infekcji skórnych i zniszczenia odzieży. Częste pranie generuje też spore koszty, ponieważ w jednym cyklu marnujemy spore ilości wody, prądu i detergentów. Sprawdź, po jakim czasie włożyć poszczególne ubrania do prania.

Sprawdź: Niezawodny trik naszych babć na czyste ubranka niemowlęce. Wlewam pół szklanki do pralki i mam spokój

Jak często prać bieliznę? Eksperci zabrali głos

Wiele osób podczas prania indywidualnie dobiera ubrania, które odświeża. Wiele zależy od kultury i wychowania, ale to również kwestia higieny. Nie ulega wątpliwości, że niektórzy pocą się w znacznie większym stopniu niż inni. Z tego względu ubrania powinno prać częściej. Pomoże to ograniczyć gromadzenie się potu na ubraniach, a także bakterii, które niekorzystnie wypływają na organizm, na przykład wywołując zmiany skórne w postaci pryszczy. Głos w sprawie częstotliwości prania ubrań zabrali eksperci, których wypowiedzi opublikowano na stronie internetowej CNN. Okazuje się, że nie ma sztywnej reguły określającej, ile razy można ponownie nosić ubrania. Istnieje jednak kilka rodzajów odzieży, które należy prać po każdym użyciu. To bielizna, skarpetki, rajstopy, legginsy i odzież sportowa.

Niektórzy zamiast prania stawiają na odświeżanie ubrań sportowych na powietrzu lub w suszarce przed kolejnym treningiem, ale to błąd. – Ciepło spowoduje rozwój bakterii – powiedział dr Anthony Rossi, asystent dermatologa w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku i członek Amerykańskiej Akademii Dermatologii. Noszenie skarpetek po kilka razy może z kolei wywołać infekcje grzybicze palców i stóp.

Sprawdź: Pralka nie pobiera płynu do płukania? Problem rozwiążesz w kilka chwil bez fachowca

Które ubrania można nosić bez częstego prania? “Nie trzeba prać od razu”

W trosce o zdrowie warto zwrócić uwagę na inne ubrania. Niektórych z nich nie musisz prać po każdym założeniu. O czym mowa? – Jeśli chodzi o spodnie i koszule, myślę, że wszystko zależy od poziomu komfortu i ilości pocenia się w ciągu dnia. Wiele osób nosi podkoszulki. Należy je wyprać, natomiast górnej koszuli nie trzeba prać od razu. – powiedział Anthony Rossi. Według ekspertów nie musisz zmieniać piżamy codziennie, jeśli zakładasz pod nią bieliznę, nie pocisz w nocy i bierzesz prysznic przed snem. Wtedy wystarczy robić to raz na tydzień. Płaszcz i kurtkę możesz prać co dwa tygodnie, a jeansy mniej więcej raz w miesiącu.

Sprawdź: Ani ocet, ani soda. Ręczniki będą mięciutkie jak obłoczek dzięki innemu produktowi z kuchni

Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general