Jak wyczyścić plastikowe krzesła? Nieestetyczny osad zniknie, a goście pomyślą, że meble są nowe

Plastikowe krzesła ogrodowe niestety szybko się brudzą i nie zawsze wiadomo, jak je wyczyścić. Zdarza się, że sklepowe preparaty nie radzą sobie z zabrudzeniami. Warto wtedy podjąć inne kroki i wykorzystać domowe sposoby. Jak wyczyścić krzesła ogrodowe?

Krzesła ogrodowe z plastiku mają wiele zalet. Dostępne na rynku modele są wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu i można je ponownie zutylizować sposobem niezbyt szkodzącym środowisku. Dodatkowo takie krzesła są lekkie i o wiele tańsze niż dedykowane ogrodom zestawy meblowe z innych materiałów. Zazwyczaj są też odporne na warunki atmosferyczne. Niestety materiał szybko się brudzi. Jak czyścić krzesła plastikowe? Domowe mieszanki sprawią, że będą wyglądać jak nowe.

Sprawdź: Moja babcia znalazła sposób na szpaki w ogrodzie. Dzięki niemu krzewy uginają się od owoców

Czym wyczyścić białe krzesła? Lepiej robić to regularnie

Białe, plastikowe krzesła należy czyścić regularnie. Zaniechanie działania sprawi, że z czasem nieestetyczny brud będzie coraz trudniejszy do usunięcia. Na szczęście sprawdzą się mieszanki z produktów, które większość z nas ma w domu. Jak wyczyścić krzesła z plastiku?

  1. Zmieszaj 1/4 szklanki sody oczyszczonej, 2 łyżki stołowe octu i 1 l ciepłej wody.
  2. Przetrzyj krzesła gąbką nasączoną w powstałej mieszance, a w niedługim czasie będą czyste jak nowe.

Sprawdź: Proste w przygotowaniu opryski na mszyce. Dzięki nim szkodniki pospadają z liści i znikną z ogrodu na dobre

Czym czyścić białe plastikowe krzesła? Przygotuj roztwór z trzech składników

Inną metodą jest połączenie sody oczyszczonej z proszkiem do prania i wodą. Taka mieszanka nie tylko wyczyści krzesła, ale zapobiegnie też nieestetycznemu żółknięciu materiału, a nawet rozjaśni te sztuki, które są już żółte. Wystarczy 1 łyżka proszku, 1 łyżka sody i pół litra wody oraz wyczyszczenie krzeseł mieszanką przy pomocy gąbki lub ścierki. Po wszystkim należy spłukać wodą resztki substancji i wysuszyć meble na słońcu.

Jak czyścić krzesła plastikowe? Na mniejsze zabrudzenia wystarczy ocet

Jeśli zabrudzenia są niewielkie, nie musisz przygotowywać mieszanek z wielu składników. Wystarczy ocet i woda. Połącz je w proporcji 1:1, dokładnie wymieszaj i wyczyść meble. Po wszystkim okaże się, że zabrudzenia zniknęły na długo. W trosce o czystość krzeseł powtarzaj czyszczenie wybranymi preparatami regularnie.

Sprawdź: Czy wietrzenie pościeli na balkonie ma sens? Ekspert od snu nie pozostawia wątpliwości

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo