Mało kto podlewa tuje w tym terminie. A potem płacz i cała pielęgnacja na marne

Na tuje w ogrodzie decyduje się wiele osób. Można formować je na żywopłot, który pięknie się prezentuje, a na dodatek może osłonić przed sąsiadami. Mało kto jednak wie, jak prawidłowo o nie dbać. Sprawdź, co lubią tuje, kiedy je sadzić i jak dbać o żywotniki.

Decydując się na niewątpliwie piękną ozdobę w ogrodzie, jaką są tuje, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z prawidłowych technik pielęgnacyjnych. Okazuje się, że ogromną rolę odgrywa technika podlewania tui. Jak robić to prawidłowo?

Sprawdź: Przekrój na pół i włóż do kopca. Jedna bulwa wypłoszy z ogrodu nie tylko krety

Co lubią tuje? Zwróć uwagę na odpowiednie podlewanie

Latem tuje należy podlewać o stałych porach. Wszystko ze względu na szybkie parowanie wody. Rób to albo z samego rana, albo wieczorem, gdy będzie nieco chłodniej. Inaczej jednak sprawa ma się w pozostałe pory roku. Zarówno wiosną, jak i teraz – jesienią, podlewaj tuje tylko rankiem, by mogły odpowiednio wyschnąć przed nocą. Podczas podlewania uważaj, by nie zmoczyć pędów rośliny, co z czasem może przyczynić się do rozwoju chorób grzybowych.

Jak obficie podlewać tuje? Jeśli rosną na słonecznym stanowisku, potrzebują więcej wody niż te, które rosną w cieniu. W przypadku piaszczystego podłoża możesz robić to częściej, ponieważ w takiej ziemi tuje szybko stracą dostęp do witamin i składników mineralnych. Przed podlaniem tui warto sprawdzić, czy rzeczywiście w danym momencie tego potrzebują. Po prostu schyl się i sprawdź, czy ziemia jest jeszcze wilgotna. Warto porządnie podlać tuje przed pierwszymi mrozami. Najlepszy czas jest w październiku i listopadzie. Po co to robić? Rośliny zmagazynują odpowiednią ilość wody, która wystarczy im na całą zimę. Przetrwają ją bez szwanku, a w kolejnym sezonie zachwycą bujnością.

Sprawdź: Ta roślina przetrwa nawet najsroższe zimy. Ozdób nią ogród. Sąsiadka nie uwierzy własnym oczom

Kiedy można sadzić tuje? Zwróć uwagę na ten termin, a ogród pięknie się zazieleni

Tuje można sadzić do gruntu zarówno wiosną, jak i jesienią. Jeśli chcesz cieszyć się nimi jeszcze przed zimą, to ostatni moment, by je posadzić. Muszą bowiem znaleźć się w ziemi na sześć tygodni przed pierwszymi mrozami. Lepiej nie ryzykować z późniejszym terminem, gdyż mogą nie zdążyć się ukorzenić, przez co nie przetrwają zimy.

Sprawdź: Nie wyrzucaj po śniadaniu, tylko rozsyp w ogrodzie. Ślimaki nie zbliżą się do roślin

Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general