Nie kupuj dziecku stroju kąpielowego w tym kolorze. To kwestia bezpieczeństwa. “Absolutna prawda”

Nikki Scarnati jest profesjonalną instruktorką pływania. Kobieta chętnie dzieli się poradami z rodzicami i odpowiada na nurtujące ich pytania. Wszystko po to, by zapewnić jak najwyższą jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo dzieci. Jakiś czas temu kobieta podzieliła się informacją, dlaczego nie należy zakładać dziecku stroju kąpielowego w niebieskim kolorze.

Tiktokowe nagranie Nikki, w którym poinformowała, by nie zakładać dziecku stroju kąpielowego w niebieskim kolorze, szybko zyskało rozgłos i ma już ponad 545 tys. polubień. Co poradziła instruktorka?

Sprawdź: Zimna woda w dziecięcym basenie? Ten prosty trik podgrzeje ją w okamgnieniu

Nie zakładaj dziecku niebieskich ubrań na basen. To kwestia bezpieczeństwa

Nikki twierdzi, że rodzice nie powinni kupować dzieciom niebieskich strojów kąpielowych. Okazuje się, że kolor znacznie utrudnia nadzorowanie malców podczas zabawy, dlatego o wiele lepsze są jaskrawe i rzucające się w oczy barwy. W nagraniu Nikki pokazała swoją córkę, która pływa w przydomowym basenie i ma na sobie strój właśnie w niebieskim kolorze. – To nie jest kostium kąpielowy, który moja córka nosi na co dzień. Kupiłam go na wyprzedaży specjalnie by pokazać to rodzicom, którzy chcą się czegoś nauczyć – powiedziała. – Dlatego nie ubierajcie swoich dzieci w niebieskie stroje kąpielowe. Zobaczcie, jak trudno ją zobaczyć pod wodą.

Na nagraniu widać, że podczas pływania córka Nikki była w niebieskim stroju ledwo widoczna. Później dziewczynka pływała w basenie w słońcu i wciąż trudno było ją dostrzec. – Spójrzcie, jak trudno jest zobaczyć ją w tym kostiumie kąpielowym, ponieważ ma ten sam kolor co nasze otoczenie – zwróciła uwagę.

@scarnati.swim Just dont do it! Why think about which bathing suits for the splash pad? Just buy bright ones!! ☀️☀️ #selfrescue #selfrescueswimming #selfrescueswim #watersafety #drowningpreventionawareness #springhillisd ♬ original sound – Nikki Scarnati

Sprawdź: Ten jeden fakt o chrzcie, o którym rodzice nie mają pojęcia! Ksiądz z TikToka wyjaśnia

Rodzice podzielili się opiniami pod nagraniem. Niektórzy nie mieli pojęcia, że taki problem w ogóle występuje

Pod nagraniem opublikowanym przez Nikki szybko pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy zaciekawieni internauci otwarcie przyznali, że wcześniej nie zdawali sobie sprawy z powagi problemu.

To szalone, nigdy bym o tym nawet nie pomyślała, wow.

Moje dzieci zawsze będą nosić wszystko w neonach. Mogę je wyraźnie dostrzec bez względu na to, gdzie się znajdują.

Jestem byłym ratownikiem i to jest absolutna prawda! Każdy odcień niebieskiego jest trudny do zauważenia, podobnie jak każdy pastelowy jasny kolor.

DZIĘKUJĘ CI ZA TO! Powiedziano mi to dawno temu, kiedy moje dzieci uczyły się pływać, całkowicie mnie to przeraziło i NIGDY ich nie kupiłam!

Sprawdź: Tiktokerka wrzuciła histeryzujące dziecko. Nie takiej reakcji internautów się spodziewała

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo