Nie musisz tyle czekać miesiącami w kolejce do sanatorium! Skorzystaj z tej opcji i wyjedź wcześniej

Długie, ciągnące się miesiącami, oczekiwanie na wyjazd do sanatorium może skutecznie zniechęcić wszystkich chętnych, którzy potrzebują tego rodzaju wypoczynku i kuracji. Zazwyczaj na realizację pobytu w ramach NFZ można czekać nawet rok lub dłużej. Nie wszyscy wiedzą jednak, że wyjazd można przyspieszyć, korzystając ze skierowania ZUS.

Koniec z oczekiwaniem na sanatorium! Zamiast NFZ, skorzystaj z opcji ZUS

Pobyt w sanatorium to nie tylko wypoczynek, ale także korzystne dla zdrowia kuracje i rehabilitacje. Tego typu wyjazd w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami i opieką specjalistów jest niezwykle kosztowny, ale dzięki finansowaniu w ramach NFZ pacjenci mogą wyjechać za darmo. Problem w tym, że oczekiwanie na swoją kolej może się dłużyć niemal w nieskończoność. Niektórzy na wyjazd muszą czekać nawet ponad rok, a jeśli dolegliwości są szczególnie dokuczliwe, to czas jeszcze się ciągnie.

Istnieje jednak opcja, aby wyjechać trochę szybciej. Można skorzystać ze skierowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mając taki dokument, pobyt rozpocznie się wcześniej.

Zobacz: Te emerytki mają szansę otrzymać nawet kilkaset złotych więcej do emerytury. Wystarczy, że złożą wniosek w ZUS

Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS?

Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z dofinansowania ZUS. W ramach programu do sanatorium mogą wyjechać jedynie osoby, dla których rehabilitacja i kuracja w uzdrowisku jest niezbędna do odzyskania zdolności do pracy. Oznacza to, że nie dotyczy to osób niepracujących – emerytów czy dzieci. O wyjazd z pomocą ZUS mogą się ubiegać osoby na rencie z tytułu niezdolności do pracy lub pobierające świadczenie rehabilitacyjne.

Aby skorzystać z tej opcji, należy złożyć specjalny wniosek. Należy do niego dołączyć specjalne zaświadczenie od lekarza, który stwierdzi, że tego typu leczenie jest konieczne. Dokumenty można dostarczyć osobiście w najbliższej placówce ZUS lub za pośrednictwem portalu PUE ZUS.

Sprawdź też:

Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general