Nie rób tego z truskawkami w domu. Przez jeden błąd szybko się popsują, a domownicy będą niepocieszeni

Tegoroczne lato, tak jak i każde inne stoi pod znakiem truskawek, które można kupić na licznych straganach i w sklepach. Niestety wiele osób po przyniesieniu owoców do domu popełnia pewien błąd, przez co owoce szybko się psują i nie nadają do spożycia. Jak przedłużyć świeżość truskawek? Lepiej zwróć na to uwagę.

Możliwe, że znasz ten problem gdy po zakupie truskawek nawet jeden dzień później, nie nadają się do jedzenia. Szybko pleśnieją i się psują, ale co jest tego przyczyną? Okazuje się, że wszystko zależy od często popełnianego błędu, który ze względu na nawyki większość z nas wciąż stosuje w domu. O czym mowa?

Sprawdź: Te domowe lody truskawkowe to fit hit! Zrobisz je z 3 składników. Smakują obłędnie

Jak przedłużyć życie truskawek? Tego błędu lepiej nie popełniaj

Już podczas zakupu zwróć uwagę na truskawki. Jeśli zauważysz choćby jeden zepsuty owoc, możesz mieć pewność, że pleśń szybko przeniesie się na pozostałe i żaden z nich nie będzie zdatny do spożycia kolejnego dnia. Świeże okazy zazwyczaj przetrwają około 3 dni, jednak mogą stracić zarówno na smaku, jak i kolorze. Co zrobić, żeby truskawki były dłużej świeże? Przede wszystkim zapomnij o myciu owoców od razu po przyniesieniu do domu. Warto oczyszczać je dopiero przed samym spożyciem, ponieważ kontakt z wodą przyspiesza ich psucie. Lepiej więc nie popełniaj tego błędu.

Jak prawidłowo myć truskawki? Sama woda to za mało

Mycie truskawek jest proste, ale należy pamiętać o jednym: nie pozbywaj się szypułek przed myciem owoców. Zrób to dopiero bezpośrednio przed spożyciem, a wciąż będą jędrne i smaczne. Do mycia truskawek oprócz wody możesz też wykorzystać sodę oczyszczoną. Zanurz truskawki w cieczy z dodatkiem tego produktu, poczekaj kilka minut, opłucz owoce świeżą wodą i gotowe. Dzięki tej metodzie będziesz mieć pewność, że wszelki brud zniknął na dobre.

Sprawdź: Jak myć truskawki? Namocz je w tym roztworze. Zapomnisz o brudzie i dłużej będą świeże

Gdzie przechowywać truskawki? Zastosuj ten trik, a zachowają świeżość na dłużej

Pierwszą myślą, która przychodzi ci do głowy jeśli chodzi o przechowywanie truskawek, jest zapewne lodówka. Ta myśl jest jak najbardziej prawidłowa, jednak i tu warto zastosować pewien trik, dzięki któremu truskawki nie puszczą soku i zachowają świeżość na dłużej. Wystarczy, że zamiast układać je piętrowo, położysz każdą sztukę na tacce wyłożonej ręcznikiem papierowym.

Sprawdź: Nasze babcie czekały na to warzywo cały rok. Sezon na nie jest bardzo krótki. Przegapienie go byłoby kulinarnym grzechem

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo