Pod wycieraczką zawsze mam folię bąbelkową. Gdy dowiesz się po co, nie będzie ci do śmiechu

Nie tylko do zabezpieczania paczek. Folię bąbelkową można wykorzystać w domu na wiele sposobów. Od jakiegoś czasu na noc zawsze wkładam kawałek pod wycieraczkę.

Należysz do grona osób, które wieczorem chodzą kilka razy sprawdzić, czy aby na pewno zamknęły drzwi? Dobrze to znamy. Znamy też banalny sposób, dzięki któremu wieczorem możesz się poczuć w domu, choć odrobinę bezpieczniej. Potrzebna jest do tego folia bąbelkowa.

Sprawdź: Folia aluminiowa na klamkę? Na początku się śmiałam, teraz sama tak robię co wieczór

Folia bąbelkowa pod wycieraczkę. Po co? Brzmi zabawnie, ale to genialny patent

Najlepszą ochroną przed potencjalnym złodziejem jest dobre zabezpieczenie domu. Solidne zamki i alarm to podstawa. Można jednak zastosować także domowe triki, które nie tyle odstraszą złodziejaszka, ile mogą nas poinformować o nadchodzącym zagrożeniu. W tym celu warto położyć pod wycieraczkę kawałek folii bąbelkowej. Gdy nieproszony gość wejdzie do środka i nadepnie na wycieraczkę, niespodziewany dźwięk może go spłoszyć, a nas ostrzec. Trik ten szczególnie sprawdzi się nocą, gdy mamy pewność, że nikt przypadkowo nie nastąpi na folię.

Sprawdź: Do jakiego pojemnika wrzucać folię aluminiową? Wiele osób popełnia ten błąd i źle segreguje śmieci

Nietypowe zastosowanie folii bąbelkowej. Jak można ją wykorzystać w domu?

Jeśli mamy nadmiar folii bąbelkowej, można też zużyć ją w inny sposób. Jednym z nich jest wyłożenia folią szuflad na warzywa w lodówce. Dzięki temu produkty spożywcze nie będą się obijały, a tym samym pozostaną dłużej świeże. Folią bąbelkową możemy też zabezpieczyć rośliny w ogrodzie przed niskimi temperaturami. Obklejając nią okna w domu, sprawimy zaś, że w pomieszczeniu będzie nieco cieplej. Na tym jeszcze nie koniec. Folia doskonale zbierze zanieczyszczenia z podłogi. Wystarczy, że przyczepimy kawałek do kija od mopa lub miotły i gotowe. Świetnie zbierze też tłuszcz ze zlewu i nie nasiąknie nim tak jak gąbka.

Sprawdź: Włóż folię bąbelkową do lodówki, a nie pożałujesz. Ten prosty trik daje zaskakujące efekty

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo