Do jakiego pojemnika wrzucać folię aluminiową? Wiele osób popełnia ten błąd i źle segreguje śmieci

Zasady prawidłowej segregacji śmieci mogą wydawać się czasem nieco skomplikowane. Nic dziwnego, że zdarza nam się stać nad pojemnikiem i zastanawiać, gdzie powinny trafić dane odpady. Szczególnie problematyczna bywa folia aluminiowa. Gdzie należy ją wyrzucać?

Do jakiego pojemnika wrzucać folię aluminiową?

Prawidłowe segregowanie odpadów potrafi przyprawić o ból głowy. Zasad należy jednak dokładnie przestrzegać, ponieważ od 1 stycznia 2020 segregacja jest w Polsce obowiązkowa, a niestosowanie się do tych przepisów skutkuje dodatkowymi opłatami.

Podczas wyrzucania śmieci bardzo często pojawia się problem, co zrobić ze zużytą folią aluminiową. Jej szerokie zastosowanie sprawia, że regularnie pojawia się w naszej kuchni i pomaga przechowywać lub zachować świeżość produktów spożywczych. Folia świetnie nadaje się także do recyklingu pod warunkiem, że nie jest zbyt zabrudzona. Jeśli da się z niej usunąć resztki jedzenia czy np. okruszki, należy wrzucić ją do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne (w kolorze żółtym). Mocno zabrudzona folia zazwyczaj ląduje w kontenerze na odpady zmieszane, chyba że na danym obszarze działa oczyszczalnia, która jest w stanie również taką folię odzyskać i ponownie wykorzystać.

Zobacz: Kosztuje 4 zł i usunie wszystkie krople. Pochłaniacz wilgoci do domu przygotujesz samodzielnie

Segregacja śmieci. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Wiele wątpliwości budzi także wyrzucanie ręczników papierowych czy chusteczek. Mimo że należą one do papieru, to nie wolno wyrzucać ich do niebieskiego kontenera. Zgodnie z zasadami powinny trafiać do pojemnika na odpady zmieszane. Do papieru możemy wyrzucać tylko opakowania z papieru, kartonu i tektury, książki, papier szkolny, kartki z ksero, zeszyty czy gazety.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general