Pozwoliła sztucznej inteligencji wybrać imię dla dziecka. Urok naszych czasów czy przesada?

Czasy się zmieniają. W ciągu ostatnich 20 lat doświadczyliśmy wielu przemian technologicznych. Dziś mało kto wyobraża sobie życie bez smartfona, podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu nie każdy mógł sobie pozwolić na zakup urządzenia tego typu. Okazuje się, że niektórzy przykładają dużą wagę do sprzętów elektronicznych i sztucznej inteligencji. Na tyle, że pewna mama pozwoliła nawet, by pomogła jej w wyborze imienia dla dziecka.

Portal “mirror.co.uk” przytoczył sytuację mamy, która podzieliła się na Reddicie informacją, że poprosiła sztuczną inteligencję, z której użytkownicy korzystają w formie czatu internetowego, o pomoc w wyborze imienia dla jej trzeciego dziecka. Kobiecie brakowało już pomysłów, dlatego skorzystała z tej opcji i teraz poleca ją innym rodzicom.

Sprawdź: To imię nosiła jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Niegdyś uwielbiane przez rodziców, dziś nikt tak już nie nazywa córek

Poprosiła sztuczną inteligencję o pomoc w wyborze imienia dla dziecka. Zaskoczyła ją ilość ciekawych pomysłów

Wybór imienia dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Zazwyczaj pociecha nosi je przez całe swoje życie, dlatego nic dziwnego, że wielu rodziców miesiącami debatuje nad wyborem tego najlepszego i najlepiej pasującego do malca. Pewna kobieta podzieliła się w sieci doświadczeniem związanym z prośbą do sztucznej inteligencji o przygotowanie krótkiej listy imion, które mogłyby pasować do jej nienarodzonej pociechy. Początkowo poprosiła czat o klasyczne imiona, a gdy otrzymała listę z 20 sugestiami, uznała je za zbyt szykowne, dlatego doprecyzowała swoje pytanie i kolejnym razem poprosiła o takie, które są na liście 500 najpopularniejszych w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo podała imiona dwójki innych swoich dzieci.

Chat dostarczył mi listę kolejnych imion. Spodobało mi się wiele z nich, dlatego chciałam się tym podzielić na wypadek, gdyby ktoś jeszcze chciał skonstruować taką listę i nie chce wydawać na nią pieniędzy.

Sprawdź: Najdziwniejsze imiona w Polsce mogą przyprawić o zawrót głowy. “Serio? Nie róbcie tego dziecku!”

Imię dla dziecka z Internetu. Coraz więcej rodziców decyduje się na tę opcję

Portal “mirror.co.uk” dotarł do informacji, z których wynika, że na podobne opcje decyduje się coraz więcej rodziców. W komentarzach pod postem internautki kilka osób otwarcie przyznało, że również w wyborze imienia dla dziecka kierowali się pomocą najnowszych technologii. Niektórzy z kolei uznali, że takie działanie jest przesadą. Choć opisana sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii, również i przyszli rodzice z Polski mogą wypróbować tę możliwość. Możliwe, że wygenerowanie listy kilku imion pomoże wybrać to najlepsze, którymi zechcą nazwać w przyszłości swoje dzieci.

Sprawdź: To piękne, staropolskie imię dla dziewczynki odchodzi w zapomnienie. Wymyślił je Jan Długosz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo