Rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Lista zaleceń ze żłobka wywołała oburzenie. “Nie posłałabym tam dziecka”

Wysyłając dziecko do żłobka, często trzeba go najpierw nauczyć wykonywania podstawowych czynności. Maluch powinien wykazywać się chociaż odrobiną samodzielności przy jedzeniu czy myciu rąk. W sieci jakiś czas temu pojawiła się jednak dość nietypowa lista wymagań jednej z wrocławskich placówek. Żłobkowe zalecenia podzieliły rodziców.

Nietypowa lista zaleceń ze żłobka

Jakiś czas temu Magdalena Komsta, psycholożka, opublikowała na swoim instagramowym koncie @wymagajace_pl zdjęcie listy wymagań jednego z wrocławskich żłobków. Zalecenia dotyczyły tego, co rodzice powinni zrobić i czego nauczyć swoją pociechę, zanim ta trafi pod opiekę placówki. Jak informuje portal eDziecko, post wywołał spore oburzenie wśród internautów.

Większość zbulwersowanych rodziców podkreślała, że wymagania są zbyt wysokie jak na tak małe dzieci, a w dodatku zahaczają o bardzo intymne kwestie jak np. karmienie piersią. Co znalazło się na liśćie?

Mamo i tato, idę do żłobka, przygotujcie mnie:

1. Nauczcie pić z kubeczka z uszkiem (niekapki są dla bobasów)
2. Nauczcie jeść posiłki niemiksowane łyżeczką
3. Przestań mnie mamo karmić piersią (jeśli nadal to robisz)
4. Przypilnujcie, abym jadł posiłki siedząc przy stoliku (nie jemy podczas biegania i zabawy)
5. Podczas dnia powinienem spać około godziny 11.30-12.00.

Zobacz: W ciąży cierpiała z powodu bólu pleców. Po porodzie usłyszała tragiczną diagnozę. “Nie przeżyje miesiąca”

Zdania rodziców podzielone

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Spora część z nich krytykowała zalecenia placówki, uznając je za zbyt wygórowane i niepotrzebne.

Straszne, nie zostawiłabym swego malucha w tym miejscu

Ja dziękuję za taką placówkę! Tam pracują pedagodzy? Chyba nie. Do zamknięcia

Nie wszyscy jednak odnieśli się do posta krytycznie. Nie zabrakło również komentarzy, które broniły zasad obowiązujących w placówce. Sporo osób zachęcało, aby spojrzeć na sprawę z innej perspektywy, z punktu widzenia opiekunek, i wykazać się większym zrozumieniem.

Nie oszukujmy się, że w jakimkolwiek żłobku da się zrobić spanie dla każdego dziecka dostosowane do jego przyzwyczajeń z domu, jedzenie tez jest jedno. Jeżeli dziecko zetknie się w domu z podobnym schematem będzie mu łatwiej podczas adaptacji w żłobku. Czemu wszyscy uważają, że te punkty to jakaś zbrodnia w stosunku do dzieci…

Sprawdź też:

Źródła:
Gry i zabawy dla dzieci

LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general